Talokuntoon kattohuolto

Anonyymi

Kellään kokemuksia yrityksestä?

4

486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huonot!

    • Anonyymi

      On niitä muitakin kattohuolto yrityksiä ja mikä on kate jos on huopa niin tarvii uuden huovan 20 vuoden päästä. Eipä nuo aaltoilevat peltikatotkaan ole ikuisia. Niistä lähtee kuoriutuun pinnoite 30 vuoden päästä ja sitten se on katon menoa. Betonitiilikatoissa tiilet halkeilee . siinäkin raja menee 30 vuodessa tosin vielä menee 10 vuotta ja niitä myös maalaillaan.Paras olisi savikatto tiilikatto .Niin saa sen 100 vuoden huolettomuuden. Virossahan on tiilikatoista kokemusta. Vanhan kaupungin katotkin on niitä sadan vuoden ikäisiä. Siellä toimiikin suuri juuri savikattotiilien toimittaja Suomen sivutkin.

    • Kävivät pihalla, ei muka turvallista käydä katolla. 150 euron lasku. Eivätkä suostu poistamaan tai kohtuullistamaan laskua. Hyväksyisin kyllä pienen laskun. Varokaa tätä firmaa. Myös Camini samanlainen.

      • Anonyymi

        Varmaan sitte hoidat kattosi kuntoon, että siellä pystyy tekemään töitä. Mikä on syy ettet alun perin jo korjannut puutteita?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      81
      6412
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      42
      5496
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4319
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      78
      4188
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      69
      3947
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      80
      1327
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      77
      1159
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1145
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      910
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      288
      833
    Aihe