Hei :) tääl ois 15v tyttö.
Mul alkoi kuukautiset eilen ihan normaalisti, mutta nyt pari tuntia sitten alkoi etomaan ja tulemaan tavallista voimakkaampia kramppeja. Mul on myös ollut tavallista runsaampaa vuotoa.
Yleensä en juurikaan kärsi kuukautiskivuista, saati sitten muistakaan oireista, joten en oikeastaan tiedä mitä minun täytyisi tehdä helpottaakseni oloani.
Joten, kuinka pystyisin helpottaa kramppeja, sekä pahoinvoivaa oloa? Olen ottanut jo särkylääkettä.
Kiitos vastauksista jo etukäteen !
Pahoinvointi ja kuukautiset
Anonyymi
3
76
Vastaukset
- Anonyymi
hyvä kun kerrot
kylmähaute? lämminhaute?
filosofina mietin, mistä krampit johtuvat...
ovatko psykososiaalisia, että ympäristö vaikuttaa kipuun
tai fysikaalisia, että söi jotakin ylimääräistä...
tai sää vaikuttaa
tai horoskooppi
tai geenit
tai tapahtumat elämässä
tai seksi
päivän politiikka
ym- Anonyymi
Horoskooppi. Lol. :D
- Anonyymi
Nyt sentään olet vähän vanhempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15414522Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant428374Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va526108SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1745737Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754363Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm724144Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263995"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1021576