Hyvä kolarikorjaamo

Niin onko kokemuksia/suosituksia kolarikorjaamoista Jämsässä josta sais hyvää palvelua ja hyvää korjausjälkeä?
171806
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Siljan... on asiallinen ja hyvä työn jälki aina !

Äänestä
  • Ei saa värisävyä kohdalleen ja ruoste puskee jo vuodessa läpi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei saa värisävyä kohdalleen ja ruoste puskee jo vuodessa läpi.

    Minulla sama kokemus, alkoi maalaukset kukkimaan vuoden päästä ja maalaukset lähtivät. Useat kohdat olivat pahemman näköisiä kuin ennen maalausta.

    Äänestä

Veronkiertäjä Kippari-Kalle, mutta se on nyt saaressa...

Äänestä
  • Onko se etsintäkuulutettu

    Äänestä

Vanhainkodin mäen kierrän kaukaa..

Äänestä

Roininen. Asiakas vei aikoinaan Volvo 144 korjaukseen, kun oli kuskin puoleinen kylki saanut osumaa. Kun asiakas meni hakemaan laitettua autoa pois, niin sanoi Roiniselle, että etuoven alasyrjä pullistui auton kyljestä enemmän ulospäin, mitä saman kyljen takaoven saranapuoli.
Roininen se alkoi vaan polvella painamaan etuoven alasyrjää sisään päin.

Äänestä

Katsastusaseman takana on Silvander.Kysyin kerran tirehtööriltä kun autoni tarvitsi peltien laittoa vastasi teen vain kolarikorjauksia. Maalautan ja laitatutan autoni vaikka tampereella tai muualla.

Äänestä
  • Jos normaali auto tarvitsee peltikorjauksia,muutoin kuin kolarintakia,niin ainoa oikea paikka on paalaus,muutoin korjaus kalliimpi kuin auton arvo. Vie Tampereelle !

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos normaali auto tarvitsee peltikorjauksia,muutoin kuin kolarintakia,niin ainoa oikea paikka on paalaus,muutoin korjaus kalliimpi kuin auton arvo. Vie Tampereelle !

    Mikä on normaali auto 😅🤣

    Äänestä

kolarikorjaamo p.siljander autokuja 5 jämsä

1Äänestä
  • Munkin purija jämpsän portissa

    Äänestä

Meneppäs nyt sinäkin munkin hokija mainostamaasi jämpsän porttiin puremaan munkkia, jos ukallat! 🤣

Äänestä

Siljander on korjannut 28 vuotta vakuutusyhtiöille kolarikorjauksia! Kokemusta on! Jämsän paras peltikorjaamo/maalaamo!

Äänestä
  • Maalit ei vain pysy kuin vuoden. Ruostekorjaukset muuttuu vain pahemmiksi, ilmeisesti pohjatöissä jotain vialla.

    Äänestä

Ei se pelti ikuista ole,kuluvaa ja ohenee vuosi vuodelta! Kyllä se jotain kertoo yrityksestä kun kohta 30 vuotta palvellut Kolarikorjaus asiakkaita! On vakuutusyhtiön sopimuskorjaamo .Ruostekorjaukset autoihin ovat yksityisasiakkaita ja työ ei sais maksaa paljon. Ja esim.kun aletaan hitsaamaan ja uutta peltiä laitetaan ,tulee tunteja yleensä puolet enemmän mitä päällepäin näkyy ,kun arvioita tehdään! Siljanderin korjaamo on Kolarikorjaamo!

Äänestä

Siljanderilla on takuu vuosi maalauksille,jos on risuja tai ruusuja ,voi aina käydä näyttään ja korjaavat heidän työnsä, minulla on kokemus !korjasivat työnsä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin onko kokemuksia/suosituksia kolarikorjaamoista Jämsässä josta sais hyvää palvelua ja hyvää korjausjälkeä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu