Pilalle mennyt karsastusleikkaus?

Anonyymi

Mulle tehtiin eilen karsastusleikkaus ja mietin että menikö se pilalle. Luin että kaksoiskuvat ovat normaaleja mutta kun näen kaiken vinona. Vaikea selittää mutta esimerkiksi taulut reunat menevät vinoon, mutta jos kallistan päätä vasemmalle näen ne suorana. Silmät on kuitenkin suorassa ja näen ihan tavallisesti välillä, mutta telkkariakin katsoessa teksti meni vinoon.

3

453

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jälkitarkastuksessa lääkäri kyllä tutkii miten leikkaus on onnistunut. Yleensä leikkaustulos ei ole välittömästi priimaa, mutta silmät asettuu ajan kanssa.

      • Anonyymi

        Kiitos, jospa se tästä


    • Anonyymi

      Voihan se tietenkin olla niin, että näkö asettuu ajan kanssa. Silmälääkärin kanssa keskusteltuani karsastusleikkauksen järkevyydestä hän ilmoitti suoraan, että hyvin todennäköisesti yksi leikkaus ei riitä, koska karsastusta korjataan helposti joko liikaa tai liian vähän. Toivottavasti saat näkösi siihen kuntoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1450
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      128
      1160
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      859
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      782
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      58
      668
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      44
      629
    7. 48
      613
    8. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      558
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      552
    Aihe