Jormuan lavalla tanssit muista tulla sinäkin. Lapikasta lattiaan komeasti, otathan mukaan naamarin , ja mehupillin.
lavat aukeaa
Anonyymi
1262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Korona senkuin leviää, uutta tietoa odotellessa.
Menkäähän sinne levittämään koronaa.
Melko välinpitämätön pitää olla jos tuonne menee poskivalssia vetämään. Suomen pahin koronatilanne on jo valmiiksi täällä.
Kannattaa tarkista faktat ennen somessa rääkymistä. Juhannuksena ei ole Jormuassa tansseja eikÄ Napiksellakaan.
Oli ilmoitus mutta tanssit peruttiin.
Hyvä päätös öljytukan pallokerholta. lavatanssit joutaa kiinni kokokesäksi ensikesänä katsoa tilanne uusiksi niin myös potkupallopelit myös. Venäjän potkupallo mm takia korona leviää tuhotonta vauhtia. karanteeniin määrätyt idiootit potkupallofanit ei noudata karanteeneja vaan menevät tilaisuuksiin ja baareihin kesken karanteenien ja siitten levittäneet koronaa. Liekkö mamuja vai ihan etelän veteliä kantasuomalaisia nuo idiootit?? Tuollaisille 5000€ sakot niin oppisivat noudattamaan karanteeneja.
No, sinä et päätä lavatanssien järjestämisestä. Korona on levinnyt ravintoloissa. Napiksen tanssitkin viime kesänä menivät ilman tartuntoja.
Korona ei todellakaan ole levinnyt ravintoloissa eniten.
Eikös Napiksella ollut koronatartunta. Muistaakseni oli lehdesäkin juttua.
Omaan nokkaasi oma pierusi on lehahtanut. Se lehtijuttu sitten oikaistiin perättömänä, Oli taas Kainuun Sanomilla lipsahtanut.
Ne ravintolatkin joutaa kiinni myös.
jumppaamalla ne lavat aukeaa;)