Nykyään kun ihmisistä tulee entistä suurempi joukko kaapista ulos, saataa käydä, että jopa lapsesikin on homo.
Homoushan ei sinänsä ole uusi asia, ennen sitä piiloteltiin, eräskin korkea arvoinen herra oli homo.
Homoushan ei sinänsä ole uusi asia, ennen sitä piiloteltiin, eräskin korkea arvoinen herra oli homo.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kyl ois kova pala jos jälki kasvus olis homoja tai lesboja , mutta pitäiskö sitä nyt sitten sairautena ? joka tapauksessa ymmällä.
Olis todella kova paikka. Kyllä ne välit poikki menisi. En voisi hyväksyä, että poika tulisi miehensä kanssa yökylään ja harrastaisi homoseksiä kattoni alla.
Antaa lapsen olla mitä on. En teidän mielipiteisiin lähde puuttumaan, mutta mua ei kiinnosta jos tulevaisuudessa lapseni tulisi ja kertoisi olevansa kiinnostunut samasta sukupuolesta mitä itse on tai molemmista sukupuolisista. Kunhan on onnellinen. En halua tulevana vanhempana aiheuttaa lapsilleni ahdistusta tai tunnetta, että äiti ei hyväksy sellaisena kuin on.
Hei, come on! Ilmeisesti lapsesi ei kiinnosta sinua muutenkaan. Tehköön mitä lystää vai? Tämä on juuri se vanhemman asenne josta kuoriutuu tulevia kamankäyttäjiä ja muita rikollisia.
Omakohtaisesti kertoen, tapasin eräällä työpaikalla pirun kauniin naisen tosi uhkea ja suorastaan täyden kypin oloisen, niin luonteeltaan kuin muodoiltaankin, olin niin häkeltyneen innoissani, että kuvittelin meille syntyvän suhteen.
Lopulta uskaltauduin pyytään treffeille, hän naurahti ja sanoin treffailevansa vain naisia. en meinannut uskoa todeksi, mutta tottahan se vaan oli. nimittäin sittemmin näin hänet useinkin naisen kanssa ihan käsikädessä.
Aika vaikeeta ajatella, että hän olisi jotenkin sairas tms. vaikuttaako sitten kauneutensa tai hyvän laatuinen luonteensa ?
Ainoastaan tällaisessa ahdasmielisessä pikku kyläpahasessa voi viritä tämä keskustelu 2020-luvulla. Läheltä teinien elämää seuraavana voin kertoa, että tosi moni nuori on nykyään vähintään bi. Jopa Jämsässä. Meneekö pullakahvit väärään kurkkuun? Maailma muuttuu ja hyvä niin. Eipähän jatku enää kohta Jämsäläisten geenit ja päästään tästä sairaasta ahdasmielisyydestä eroon.
Ylettävä yli-uutinen.
Älä lue Yle Uutisia, koska siellä on outoa asioita tapahtumassa just ny.
"Älä ylitä itseäsi".
No nytkö tämä maailma lakkasikin olemasta globaali ?
Vastaus hälle , joka Jämsää syyllisenä pitää , kun kaikki eivät liputa sateenkaarta .
Tv-ohjelmissa, on kiintiö homoja, lesboja ja matuja, niin ja politiikassa, koska nämä asiat koetaan tietyissä piireissä trendikkäiksi, minusta homot ja lesbot on itsekkäitä, aivan kuten feministit.
he vaatii oikeuksia ilman vastuita, ja mitäs jää jäljelle heteroille ? ei muuta kuin päältä katsominen ja mitään ei uskalla sanoo, ettei vaan aleta syyllistään, rasitiksi jne.
eli aletaan käyttään lakia vallan välineenä, no sitähän laki on kuten oikeus laitoksetkin.
Miksi yhteiskunta rakenteita on kiivaasti ja määrä tietoisesti alettu murtaan, siltäpäin, jota valllassa olevat tekee ?
Monella lapsella tulee traumoja indentiteettinsä kanssa tätä menoa.
Kaikessa on hyvä päämäärä.
mitä tehdä kun ymmärtää että hyvä kaverisi katsoo homo pornoa
Kyllä!!!
Jos se olisi semmonen kuin joku Tuure Boelius tai muuten naismainen niin kyllä. Monesti viimeistään äänestä kuulee onko homo vai ei. Äijät on erikseen.
Mites jos tyttäresi oliskin lesbo ? eihän se homoseksuaalisuus tarkoita vain jätkää.
Ei niin. Yleensä tommoinen vaihe elämässä menee itsestään ohi.
Meillä oli mummolassa pelkkiä pässejä.ja yksi lehmä.