Mallorcan kävijälle useimmiten tuttuja esim.Soller ja Valdemossa mutta katselin kartalta että Alcudia ja Pollensa voisivat olla mielenkiintoisia uusia retkikohteita palmasta,kaunista luontoa,onko kokemuksia paikoista ja ja keinoista mennä sinne? Taksilla en aio mennä
Monipuolinen Mallorca
7
1600
Vastaukset
- Anonyymi
Bussilla pääsee tai vuokraa auto, siinäpä ne realistiset vaihtoehdot jos taksi jätetään pois.
- Anonyymi
Alcudiaan pääsee hyvin ja nopeasti bussilla keskusasemalta. Hienot, ilmastoidut bussit.
- Anonyymi
Olin Alcudiassa muutama viikko sitten ja sieltä kävisin Pollencassa bussilla. Matkan maksoin pankkikortilla. Matka on 40-60% halvempi kun maksaa kortilla, kuin käteisellä. Kortti näytetään lukijalle bussiin noustessa ja poisjäädessä. Alcudia-Pollenca menopaluu kortilla 5e.
- Anonyymi
Suomalaiset ovat nykyään vähemmistö Mallorcalla. Siellä on todella paljon englantilaisia, saksalaisia ja ruotsalaisia. Monet näistä taitavat asua siellä vakinaisesti.
- Anonyymi
17 C ja välillä tihuuttaa vettä
- Anonyymi
Talvi se on tullut sinnekin, kuten muuallekkin Euroopassa.
- Anonyymi
Alcudiassa menivät ravintolat ja hotellit kiinni lokakuun lopussa. Avaavat sitten pääsiäisen aikaan ensi vuonna. Se hotelli missä itse yövyin, kertoivat että avaavat jouluksi ja uudeksi vuodeksi ja minkä jälkeen sulkevat jälleen. Palmassa hotellit ovat avoinna ympäri vuoden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733414Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91901Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1331127
- 1001033
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil68961Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6925- 84899
- 34830