Heippa kaikki!
Semmonen kysymys tässä heräsi. Olen hakemassa diakkiin polkuopiskelijaksi ja mietityttää vain tuo kirja puoli siis eikö diakin opiskelijoiden alustalla ole ihan verkossa kaikki kirja asiat vai pitääkö erikseen ostaa kirjat :( ja jos kirjastosta hakee onko se maksullista? Ja onko kirjastolla tarpeeksi kirjoja olisko sieltä mahollista niitä kirjoja löytää mitä luulette?
NYT TARVITSEE DIAKIN SOSIONOMI OPISKELIJOIDEN VASTAUKSIA TÄRKEÄÄ
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Apua! Millainen ihminen on noin pihalla kirjaston käytöstä?
Kirjastojen käyttö on maksutonta. Paitsi jos et palauta kirjoja viimeistään määräpäivänä, myöhästymismaksua alkaa juosta nopeaan tahtiin. Laina-aika on yleensä 30 päivää. Koululla voi olla oma kirjasto.- Anonyymi
Eli opinnoissa käytetään kirjoja eikä niitä asioita ole oppimis alustalla?????????????????? Tähän halusin vastauksen, Ja kyllä olen pihalla. koska en käytä koulun kirjastoja. Itse olit niin fiksu ettet edes tajunnut kysymystä.
- Anonyymi
Toivon ettet ole opiskelija kyseisessä koulussa. Todella kamalaa jos tuommoinen helposti arvosteleva ihminen tulisi opinnoissa vastaan. Ihmisillä riittää kysymyksiä ja pohdintoja kaikki eivät tiedä tai käytä palveluita yhtä paljon kuin sinä. Nyt on kyse uudesta opiskeliasta yritä olla ymmärtäväinen kaikkea ei tarvitse tietää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli opinnoissa käytetään kirjoja eikä niitä asioita ole oppimis alustalla?????????????????? Tähän halusin vastauksen, Ja kyllä olen pihalla. koska en käytä koulun kirjastoja. Itse olit niin fiksu ettet edes tajunnut kysymystä.
Kysyit selvästi "jos kirjastosta hakee onko se maksullista?" Siihen vastasin. Mitä olen ymmärtänyt väärin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivon ettet ole opiskelija kyseisessä koulussa. Todella kamalaa jos tuommoinen helposti arvosteleva ihminen tulisi opinnoissa vastaan. Ihmisillä riittää kysymyksiä ja pohdintoja kaikki eivät tiedä tai käytä palveluita yhtä paljon kuin sinä. Nyt on kyse uudesta opiskeliasta yritä olla ymmärtäväinen kaikkea ei tarvitse tietää.
Ole huoleti, en varmasti ole opiskelija enkä opettaja kyseisessä koulussa.
Minun perheessäni ja lähipiirissäni kaikki ovat käyttäneet kirjastoja lapsesta alkaen. Tiedän, että on ihmisiä, jotka eivät kirjastoja käytä, mutta en tosiaan tiennyt, että ihminen pääsee koulun läpi tietämättä kirjastoista yhtään mitään.
Kyllä se on niin, että kaikki oppimateriaali ei ole millään alustoilla. Myös kirjoja käytetään. Mitä kummallista siinä on? Jotkut kirjat on vieläpä hyvä hankkia ihan omiksi, on sitten käytettävissä aina.
- Anonyymi
NYT LAITTAKAA TÄNNE NIITÄ VASTAUKSIA KYSYIN YKSINKERTAISEN KYSYMYKSEN DIAKIN OPINNOISTA
KÄYTETÄÄNKÖ SOSIONOMI OPINNOISSA KIRJOJA VAI LÖYTYYKÖ TIEDOT OPISKELIJAN ALUSTASTA!!!! - Anonyymi
Kyllä, kirjoja käytetään. Osa on e-kirjoina luettavissa omilla opiskelijatunnuksilla opiskelupaikan kirjaston kautta, myös fyysisiä kirjoja käytetään. Jotkut kirjat kannattaa kyllä hankkia omaksikin, mutta kirjaston kirjoillakin pärjännee.
- Anonyymi
Kuinka kauan kirjaston kirjat saa olla lainassa esimerkiksi jos kirjoja tarvitsee vuodeksi?? Ja onko kirjastossa kaikille kirjoja riittääkö niitä?
- Anonyymi
Saako avoin amk opiskelija opiskelija tunnukset ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1281478- 371401
- 671215
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa541139- 69984
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi254944Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei193924- 73911
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää15823Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106818