Mietin sitä että ostatteko miehen lapsille joululahjoja, vai ostaako mies vaan? Minä en ole ostanut mutta mies ostaa kyllä mun lapsille, se on hyvä asia. En aikonut ostaa, koska se ei kuulu mulle. On hyvä miehen jo alkaa miettimään niitä joululahjojen osoja, on aikaa.
Äotopuolena kun hoidanm, kasvatan, ja pyykkään, laitan ruokaa, ja teen kaikkea kotona, niin se on jo joululahja heille.
Onneksi ei ole täällä pajon kuitnekaan, niin ovin aina sillon käydä töissä, muutoin on pakko olla kotona, kun perään pitää katsoa, ellei mun lapset ole täällä, niin he kyllä sitten katsovat miehen lasten perään ja ettei ne pölli meiltä mitään. On hyvä kun on omat jo isoja niin voi luottaa, miehen lapsiin en luota yhätään, on ihan ongelmallisia.
Joulu on jo tulossa
Anonyymi
1
210
Vastaukset 1
- Anonyymi
Sinä et ole selvinnyt vielä Juhannuksesta, vai oletko ottanut viinaa jo toista päivää, koita jo lopettaa, huomenna voi olla kauhia kankkunen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty391207Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä2841051Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s296890Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto25879Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33771Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte191639- 61575
- 40526
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine87501Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁59467