Ralli on lopetettava.

Anonyymi

Rallin sijaan voisi sen rengasmäärän ja polttoaineet koota yhdelle kentälle ja polttaa ne siinä yhdessä paikassa eikä ympäri suomea.

Ralli tosin kertoo, että öljyä riittää kerskakulutukseen mielinmäärin pitkälle tulevaisuuteen ja se on erittäin halpaa kerskahuvia.

Maalaisten lehmät kuolee metallijätteisiin kun rallikansa heittää peltoon kuorma-autolastillisen oluttölkkejä ja sinne lentää ralliautojakin ja joku lehmä nielee kampiakselin rehun joukossa ja tukehtuu siihen.
Kanat kuolee pelkkään pakoputken pamaukseen saati loputtomiin yliajoihin jotka karanneet ja niistä ei puhuta. Jouluisin syödään sterssi kinkkuja joka vain pyörii suussa kun sitkeetä ja mautonta.

Isännätkin joutuvat maksamaan extra kalliit kisaliput parhailta paikoilla majoituksella kun sattuvat asumaan reitin varrella ja maksu on kaikilta katsojilta, myös vierailta.

Nuoret miehenalut kaahailee maalaismaisemassa pikkuautoilla rallia kun työntekeminen ei kiinnosta pätkääkään. Nämä heti oikeisiin töihin ruovittelmasta hiekkateitä pilalle.

7

974

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      tuostakin kun jättää kaikki virheet pois, niin ei jää kuin välimerkit...

    • Anonyymi

      Sinunlaiset ihmiset voisi kaikki kasata yhteen läjään ja lähettää jonnekkin kauas ,mistä ette ikinä tulisi takaisin häiritsemään kunnon ihmisiä jotka käyvät töissä ja jotka tykkää elää ja harrastaa.

    • Anonyymi

      Trollit vauhdissa hahaha

    • Anonyymi

      Alottaja ei tiedä mikä on lehmä eikä ole koskaan nähnytkään muualla kun netissä. Vielä vähemmän tietää kampiakseleista ja sitä ei tätä ennen ole nähnyt edes netissä.
      Hullu mikä hullu ei voi muuta sanoa.

    • miks ihmeessä itte ois kiva olla joskus seuraamassa ralleja ja paikalla ite niin mekaanikkona. renkaan vaihtajana ja sit ajamassa sekä katsojana

    • Anonyymi

      Suomessa on Vihreät hallitusvallassa. Suomi voisi ottaa aloitteen rallin kieltämisessä muilta kuin sähköautoilta. Muut maat seuraa perässä.

      • Anonyymi

        Laita vaan, saatat tykätä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      78
      10295
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7046
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7013
    4. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      101
      6265
    5. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6133
    6. Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa

      Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh
      Maailman menoa
      94
      5807
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5374
    8. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5208
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5153
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5078
    Aihe