Moikka! Olen 20 vuotias nuori, kuukautiset mulla on ollut 5 vuotta ja säännölliset jo useamman vuoden. Nyt ensimmäistä kertaa ikinä alkoi kevyt verenvuoto kuukautisten välillä, kestänyt nyt 2 päivää. Käytössä ei ole vielä hormonaalista ehkäisyäkään. Nyt toisena päivänä tiputteluvuoto on vähän runsaampaa kun ensimmäisenä päivänä. Mulla pitäis olla nyt ovulaatio mutta mun mielestä sitä ei ole tullut vielä. Mitään kokemuksia kellään tälläisestä?
Tiputtelua kuukautisten välissä!!
Anonyymi
4
162
Vastaukset
- Anonyymi
Kohdun sairaudet, kuten myoomat, adenomyoosi ja polyypit voivat aiheuttaa välivuotoja ja niihin liittyviä kipuja.
- Anonyymi
Tälläkin menee väliä kuukautissien esityksen välillä
https://youtu.be/7jC9SWuKHpc - Anonyymi
Nyt tämä vuoto ei kyllä enää tiputtelusta mene, eli nä ois nyt toisen menkat ja kierto ois sit ollut vaan 13 päivää... Outoa, näin ei ole ennen käynyt!
-ap- Anonyymi
miksi et mene gynekologille?Kunnallisella pääsee terveyskeskusmaksulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432997Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612931- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721654- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070