OLen kuunnellut radiosta kotimaan matkailusta. Ihmiset menee turistirysiin kuten kansallispuistoihin. Mitä matkailua se on jos menee paikkaa joka on täynnä ihmisiä? Itselle riittää kun käyn päivittäin koiran kanssa metsässä jossa en ole nähnyt vuosiin ketään. Tai sitten käyn ajelemassa pieniä teitä moottoripyörällä joita muut ihmiset karttavat kun eivät uskalla ajaa kuin valteteitä kun haluavat vain nopeasti määränpäähän.
Vastaukset 2
- Anonyymi
Yleisestikin vain ulkomaanmatkailu on suomalaiselle elämyksiä antavaa.
- Anonyymi
Itse melko paljon ulkomaita kolunneena kotimaan matkailu kiinnostaisi, mutta hyvien hotellien / kylpylöiden yöpymishinnat on hilattu pilviin. Kylpylöissä pääosin 200-300eur/yö. Hotelleissa 120-180eur/yö.
Nousupaineita näyttää olleen viime aikoina melko reilusti.
Laskeskelin, että jos olemme (4henk perhe) 4yötä kylpylässä tulee matkan kokonaiskustannus olemaan suurempi kuin viikon matka "lämpimään" täyshoidolla.
Suomessa osataan hinnoitella aina itsensä ulos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741234
- 721149
- 74999
- 95879
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois255796- 49757
- 27695
- 54666
- 72659
- 40600