Hei! Kertokaahan vinkkejä kyseiseen kaupunkiin. Mikäs on hintataso jne..nähtävyydet...
Rotterdam
3
2079
Vastaukset
- Teea
Rotterdam on ihan eloisa, kansainvälinen kaupunki ja tekemistä riittää, ainakin joksikin aikaa! Kaupungin historiallinen keskusta on sodissa tuhoutunut ja tilalla modernia lasitaloa ja ihan muutama pikku-pilvenpiirtäjäkin. Paljon kauppoja ja ihan ok baareja. Nähtävyyksiä mm. Kuutiotalot, näköalatorni ja jotain... Ja satama alue itsessään kun ulottuu rannikolta n.40 kilsaa sisämaahan päin. Vietin siellä 4kk ja siinä ajassa kaupunki on jo nähty. Helposti ja nopeasti pääsee myös muualle.
- Teea
Hintatasosta vielä... Aika samaa luokkaa kun Suomessa, vaatteita saa halvemmalla jostain, ruoka suunnilleen saman hintaista, hitsi en muista enää! Matkustus junalla tuntuu halvalta, mutta toisaalta maksat paljon lyhyistä välimatkoista. Eli ei voi oikein verrata Suomeen siinä asiassa.
- R'dam
www.use-it.nl
Tietoa Rotterdamista ja paikanpäältä voi varata edullista majoitusta. Pitäisi myös saada kirjanen, jonka kanssa Rotterdamin nähtävyydet helposti tutuiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012120Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2921907Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441741Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2051594Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1021593- 321301
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941123Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671079- 511047
- 581038