Joskus 7-13 vuotiaana tuli paljon Lego settejä ostettua, mutta nyt niillä ei enään monen vuoden päästä leiki eli ovat vaan koristeena tuolla hyllyllä. Yksi vaihtoehto olisi myydä ne, mutta siitäkään oikein tiedä että haluaako niitä myydä.
Mitä tehdä Legoilla kun niitä ei enää käytä?
Anonyymi
3
1061
Vastaukset
- Anonyymi
Jos ne vievät tilaa jolle olisi muuta tarvetta, kannattaa kokeilla myydä ne. Jos ei kauppa käy, heittää sitten roskiin ne, nehän ovat vain muovisia lasten rakennuspalikoita, eivät mitään suuria aarteita.
Voithan ottaa seteistä kuvia muistoksi itsellesi.- Anonyymi
Ja muista laittaa ne muoviroskiin!
- Anonyymi
Älä heitä roskiin, Legot ovat arvokasta tavaraa! Legoharrastajia löytyy Suomestakin paljon. Jos itselläsi ei ole tarvetta, myy pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521987
- 621912
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121445- 611251
- 501219
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643