"MOOTTORIPYÖRÄN kuljettaja menehtyi perjantaina Espoon Järvenperässä tapahtuneessa onnettomuudessa.
Poliisi kertoo onnettomuuden tapahtuneen noin puoli yhden aikaan iltapäivällä Träskändan puistotiellä.
Poliisin saaman ilmoituksen mukaan moottoripyörä suistui tieltä ja osui tolppaan. Elvytysyrityksistä huolimatta kuljettaja menehtyi onnettomuuspaikalla.
Onnettomuudessa ei ollut muita osallisia. Tapaturma vaikutti hetkellisesti liikenteeseen Träskandan puistotiellä.
Poliisi ei tiedota asiasta enempää."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008099554.html
Tolpat kiellettävä?
Moottoripyöräilijä menehtyi Espoossa, pyörä suistui tieltä ja osui tolppaan
11
170
Vastaukset
- Anonyymi
Lämpimien kelien "kesäpyöräilijät" liikenteessä. Yleensä vielä shortsit jalassa?
Ajavat noin 500- 800km kesässä.- Anonyymi
Mistä teitä idiootteja sikiää? Taas ei mitään hajua siitä, mitä on tapahtunut, hirmu kiimassa pitää vaan hehkuttaa kaikki onnettomuudet ja kuvitella syitä niihin. Sairasta.
Kai tuohonkin jostain apua olisi saatavilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä teitä idiootteja sikiää? Taas ei mitään hajua siitä, mitä on tapahtunut, hirmu kiimassa pitää vaan hehkuttaa kaikki onnettomuudet ja kuvitella syitä niihin. Sairasta.
Kai tuohonkin jostain apua olisi saatavilla.Sairasta on huvisaastuttaminen ja meluterrori moottoripyörillä ja vesiskoottereilla!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sairasta on huvisaastuttaminen ja meluterrori moottoripyörillä ja vesiskoottereilla!!!
Minusta sairasta on se, että iloitset näistä onnettomuuksista ja rukoilet jeesuskselta lisää motoristien kuolemia. Tuntui pahalta lukea kommenttejasi noista.
Olet toisissa ketjuissa myöntänyt sairautesi ja hyvä niin, mutta koita nyt olla kirjoittelematta tänne enää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minusta sairasta on se, että iloitset näistä onnettomuuksista ja rukoilet jeesuskselta lisää motoristien kuolemia. Tuntui pahalta lukea kommenttejasi noista.
Olet toisissa ketjuissa myöntänyt sairautesi ja hyvä niin, mutta koita nyt olla kirjoittelematta tänne enää.Ois kyllä hieno keskustella face to face tai puhelimitse näiden papparaisten kanssa :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ois kyllä hieno keskustella face to face tai puhelimitse näiden papparaisten kanssa :D
Työni kautta olen päässyt tekemisiin vastaavien tapausten kanssa.
Se "keskustelu" ei kyllä kyseisen diagnoosin omaavien kanssa etene tippaakaan, ovat hyvin käpertyneitä omaan maailmansa. Joillekin netin keskustelupalstat ovat tapa avautua, joillain se paine purkautuu odottamattomiin purkauksiin ilmaan huutaen vaikkapa kesken kävelylenkin. Arvaamatonta kaiken kaikkiaan.
Iso hatunnosto omaisille, jotka jaksavat kulkea rinnalla ja tsempata, vuodesta toiseen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sairasta on huvisaastuttaminen ja meluterrori moottoripyörillä ja vesiskoottereilla!!!
Se vasta sairasta on että yritykset siirtävät tuotantonsa Kiinaan jossa ei panosteta saasteiden puhdistamiseen. Ihmiset vielä kaiken lisäksi tilaavat tavaraa Kiinasta.
Tuhansia kertoja CO2:ta voimakkaammat kasvihuonekaasut yleistyvät mystisesti ilmakehässä – Tutkimus paljasti pääsyyllisen olevan Kiinassa
https://tekniikanmaailma.fi/tuhansia-kertoja-co2ta-voimakkaammat-kasvihuonekaasut-yleistyvat-mystisesti-ilmakehassa-tutkimus-paljasti-paasyyllisen-olevan-kiinassa/
- Anonyymi
Joku Ossi-Anneli ollut taas kyseessä kai.
- Anonyymi
Näin Espoossa nuoren moottoripyöräilijän, joka punaisissa liikennevaloissa oli henkilöauton perässä. Valojen vaihduttua vihreiksi se vetäisi edessä olleesta auton ohi vasemmalta puolelta, mutta meinasi siinä menettää moottoripyöränsä hallinnan, kun takapyörä menetti pidon hetkeksi.
Jäi mieleen, että sen moottoripyöräillijän nahkatakin selässä luki keltaisella pohjalla punaisella PROSPECT. Jos se olisi kaatunut ja loukkaantunut, en tiedä, mitä olisi pitänyt tehdä, kun se kai oli joku jengiläinen. Olisinko uskaltanut mennä auttamaan tai olisinko voinut soittaa hätänumeroon kutsuakseni ambulanssin, kun poliisitkin olisivat tulleet.- Anonyymi
Niin, pitääkö tai uskaltaako soittaa poliisille, jos moottoripyöräkerholainen, PROSPECT tai jopa BANDIDOS, on liikenneonnettomuudessa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, pitääkö tai uskaltaako soittaa poliisille, jos moottoripyöräkerholainen, PROSPECT tai jopa BANDIDOS, on liikenneonnettomuudessa?
No ei todellakaan pidä. Tai jos selässä lukee "Street Trash".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1702494Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from542047- 1041967
Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen311950Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276561948Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la601274- 1221136
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20993- 54930
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110877