Kyllä riittää taas vouhkaamista yllinkyllin:
https://www.suviseurat.fi/
Tuleeko ufoja ilmi taas pilvinpimein?
Koukulla kiireinen viikko
3
110
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä että vain radiossa tuo show. Jää lapset turvaan tältäkin kesältä ja lahkojohtajat ei vedä miljoonia liiveihinsä pimeänä elostellakseen niillä rahoilla eläinten ja lapsien kanssa sekä miesporukalla kirkon hämyssä. Asuntovaunuihin rakennettu turhaan pikkuisia vankiloita ihmiskaupan uhreille, mutta kesä se on ensi kesänäkin, sanoi lahkojohtaja kun pallejaan rasvaili porsaannahalla.
- Anonyymi
Jotta koukkua turpaan vaan, tokaisi entinen fiskari ;)
Pääsköhä se meijä Leevi taivaseehe? -Kysy pohjalaane isäntä ottelun jälkeen. "Sinne päin se ainaki läks" ,totesi toinen 8)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342724Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612307Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221413- 1151082
- 971040
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13932Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55828Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277752