Keke Rosbergin lapset

Ruusuvuori

Tänään ja näin alkavan GP2-kauden kynnyksellä googletin hieman tietoa Nico Rosbergista, törmäsin mielenkiintoiseen tietoon, josta haluaisin enemmältikin lisäinfoa. Tunnettuahan on ettei Nicon tapauksessa omena ole kauas puusta pudonnut, joten olisi kiintoisaa tietää ovatko nämä Keken muutkin lapset - lähinnä siis miespuoliset - puuhastelleet moottoriurheilun parissa.

Sen verran olen saanut tietooni, että tämä Keken jälkikasvu on peräisin hänen aiemmasta avioliitosta eli tiettävästi jostain 70-luvun alkupuoliskolta ja ennen kansainvälistä läpimurtoa. Näin ollen nämä lapsetkin ovat tänään jo kypsemmässä aikuisiässä.

Joten jos vain saisi lisäinfoa siitä, missä nämä Keken muut lapset nykyisin vaikuttaa ja mitä he ennenkaikkea moottoriurheilun saralla ovat puuhastelleet, niin varmaan moni muukin olisi asiasta kiinnostunut.

15

5438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Freak

      Niitä on tasan yksi kappaletta. Jos on useampia niin onpa se sitten salaista ollut, koska ei ole yhtään mainintaa osunut silmääni 25 vuoden aikana hänen tekemisiään seuratessa.

      • eikait..

        hän oo ollu naimisissakaan muuta kuin tämän Sinan
        kanssa ?


      • Ruusuvuori

        Ainakin tällä oheisella linkkisivulla on kaksikin mainintaa näistä "jälkeläisistä" ja "Suomeen jääneistä lapsista". Mielestäni tuo sivusto on luotettavuudeltaan ja asiatiedoltaan sangen uskottava. Tsekkaa siis tämä:

        http://www.kolumbus.fi/seppo.pitkanen/posti/24_032.htm

        PS. Nuo "kohu-uutiset" ovat 6.12. ja 8.12. päivämäärien kohdalla.


      • Ihmettelijä
        Ruusuvuori kirjoitti:

        Ainakin tällä oheisella linkkisivulla on kaksikin mainintaa näistä "jälkeläisistä" ja "Suomeen jääneistä lapsista". Mielestäni tuo sivusto on luotettavuudeltaan ja asiatiedoltaan sangen uskottava. Tsekkaa siis tämä:

        http://www.kolumbus.fi/seppo.pitkanen/posti/24_032.htm

        PS. Nuo "kohu-uutiset" ovat 6.12. ja 8.12. päivämäärien kohdalla.

        Olen seurannut Keken uraa ihan alusta asti enkä ole ikinä kuullut hänen olleen naimisissa kuin Sinan kanssa, eikä muista lapsista ole ikinä ollut puhettakaan. Luuletko, etteivät juorulehdet olisi jo kaivaneet heitä esille, jos niitä olisi?


    • naimisissa

      Käsittääkseni Keke oli naimisissa suomalaisen naisen kanssa 70-luvulla. Avioliitto päättyi eroon ja lapsia ei ollut.

      • Public Relaxation

        Liittyiskö tuo "jälkeläistuotanto" aikaan, jolloin miehellä oli se paitapuserofirma etelä-Helsingissä ja tapahtui se traaginen tieliikennejuttu jossain päin Savonmaata.


    • Keke ja IIsalmi

      Keke oli naimisissa iisalmelaisen opettajan kanssa.

    • Anonyymi

      Kekellä on tytär ekasta liitosta Iisalmelaisen naisen kanssa.

    • Anonyymi

      Rosbergilla oli myös yksi 70-luvulla syntynyt poika, joka valitettavasti kuoli muutama vuosi sitten. Tuttavani seurusteli aikoinaan tämän pojan kanssa.

    • Anonyymi

      Mikä ihmeen Keke Rosberg?

    • Anonyymi

      Nico Rosbergista on jostain syystä noussut merkittävä mielipide vaikuttaja. Rosberg sanoo tai uskoo sitäsuntätä ja se uutisoidaan heti. Isänsä vuoksiko se on noussut tuohon asemaan.

    • Anonyymi

      Onhan tuo Nico ihan Yvonnen näköinen.

    • Anonyymi

      Miten tuon mursun,Keken kanssa voi mennä edes sänkyyn?

      • Anonyymi

        Ei ole olemassa rumia miehiä - on vaan liian vähän rahaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2561
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      88
      1496
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1485
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      16
      930
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      112
      841
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      838
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe