Abortti modi Sims neloseen?

Anonyymi

Osaakos joku neuvoa mistä saisin sellasen modin millä voisin keskeyttää simin raskauden? Oon kattellu nettisivuja ja ladannu yhen modin ja siirtäny mun moditiedostoihin. Kun avaan simssin, siinä aluksi lukee että modi on käytössä. Pelatessa kumminkaan en pysty tehdä mitään siihen modiin liittyvää. 😩 Eikö modi toimi vai oonko tehny jotain väärin? Onko nykyään enää edes mahdollista saada toimiva abortti modi?

1

782

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      MCCC:n MC-cheats toimii luullakseni edelleen. Takuita en osaa antaa, kun en sitä itse ole vuosikausiin käyttänyt abortteihin.
      Takavuosina on ollut ladattavissa useitakin raskaudentiloja sääteleviä modeja, mm. Pregnancy Mega Mod, mutta sen toiminnan ovat EA:n pelitiimin pösilöt onnistuneet toistuvasti sössimään pelin päivityksissä. Tuonkaan nykytilaa en tunne.
      LittleMsSamin modista (https://littlemssam.tumblr.com/post/175409258158/miscarriage-chance-abortion-more-with-this) näkyy lähimenneisyydessä valitetun. Valitusten aiheellisuudesta en osaa sanoa.

      Kaikki Sims 4:ssä on periaatteessa modattavissa, mutta myös rahastettavissa. Tätä nykyä jo kohtalainen osa modaajista on siirtynyt maksuseinien ja/tai ärsyttävien mainossivustojen taakse, eikä mikään tai kukaan takaa käytännössä etteikö maksava asiakas saisi koneelleen viruksia toivomiensa modien asemesta tai niiden lisäksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1363
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      868
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      54
      679
    5. 64
      666
    6. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      35
      556
    7. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      551
    8. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      196
      533
    9. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      517
    10. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      513
    Aihe