Lasten rantaleluissa yksi tuoteryhmä loistaa poissaolollaan. Nimittäin rantavedessä (tai kylpyammeessa) uitettavat laivat tai veneet tms. Alle kolmivuotiaalle näillä helteillä olisi kiva rantavedessä uitettava kippo, mutta ainoa löytämäni muovinen laiva oli joku surkea muumijuttu.
Rantalelut mielikuvituksettomia
3
894
Vastaukset
- Anonyymi
markkinatalous, rahavalta, nippelinlaskijat, jne. on tappanut kaiken luovuuden ja omaperäiset ideat ja kaventanut tuotevalikoiman vain sellaiseksi, kuin em. nippelinlaskijat sun muut mu1kut kuvittelevat käyvän kaupaksi.
Tästä johtuu esim. vaatteiden värivalikoima... tai sen puute, koska lähes järjestään ne ovat vain mustia. Tylsää, ikävystyttävää, mielikuvituksetonta, monotonista, ilotonta, masentavaa... Taitaa alkaa olla aika palata lapsuuteen/omien vanhempien lapsuuteen ja ruveta veistelemään kaarnalaivoja.
Ei uppoa, on puhdas luonnontuote, loppuunkäytettynä palaa takaisin luonnon kiertoon.- Anonyymi
eihän kädettömille nykylapsille voi antaa mitään teräaseita kaarnalaivojen vuoleskeluun, ne vuolevat vaan ranteensa auki...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979