Lasten rantaleluissa yksi tuoteryhmä loistaa poissaolollaan. Nimittäin rantavedessä (tai kylpyammeessa) uitettavat laivat tai veneet tms. Alle kolmivuotiaalle näillä helteillä olisi kiva rantavedessä uitettava kippo, mutta ainoa löytämäni muovinen laiva oli joku surkea muumijuttu.
Rantalelut mielikuvituksettomia
3
805
Vastaukset
- Anonyymi
markkinatalous, rahavalta, nippelinlaskijat, jne. on tappanut kaiken luovuuden ja omaperäiset ideat ja kaventanut tuotevalikoiman vain sellaiseksi, kuin em. nippelinlaskijat sun muut mu1kut kuvittelevat käyvän kaupaksi.
Tästä johtuu esim. vaatteiden värivalikoima... tai sen puute, koska lähes järjestään ne ovat vain mustia. Tylsää, ikävystyttävää, mielikuvituksetonta, monotonista, ilotonta, masentavaa... Taitaa alkaa olla aika palata lapsuuteen/omien vanhempien lapsuuteen ja ruveta veistelemään kaarnalaivoja.
Ei uppoa, on puhdas luonnontuote, loppuunkäytettynä palaa takaisin luonnon kiertoon.- Anonyymi
eihän kädettömille nykylapsille voi antaa mitään teräaseita kaarnalaivojen vuoleskeluun, ne vuolevat vaan ranteensa auki...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226089- 292150
- 1771982
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.701151- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42907Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12775