Hei. Onkos jollakin kokemusta kyseisestä ilmastointilaaitteesta ja jos on niin miten hyvä se on ja onko kestänyt hyvin käytössä.
Onko ollut jotain vikoja tai ongelmia laitteenkanssa .
Kysyn ihan mielenkiinnosta koska itse olen kyseisen laitteen hommannut
Ilmastointilaite Wilfa Sval Mini siirrettävä
Anonyymi
1
354
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä ne kestää.
Suurin ja tosi suuri ongelma on ääni. Se ääni ei kuulosta sellaiselta kauppaliikkeessä kuin kodissa. Se kuulostaa muutaman päivä kuluttua kuin mopo kävisi.
Olen mökillä oli, otti ilman hallitusti ulkoa ja puhalsi lämpöisen ulos.
Koska otti ulkoa ilman, niin puhalsi koko talon läpi ja toimi hienosta. Teho riitti mutta se ääni. Pitää myös huomioida, minkäänlaiset seinät ei varastoi sitä viileää, ei muuta kuin 2 vrk käynnin aikana pariksi tunniksi.
Työpaikalle yms voi harkita, ei kotiin, ellei asu aivan yksin ja käytä kuulosuojaimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4688432Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195800Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2544738Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli564589Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624089Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603920SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673722- 901688
- 931182
- 42847