Mikä palaa Kuhmossa?
Missä palaa
5
1067
Vastaukset
- Anonyymi
Peuratrans taas kulottaa luonnonsuojelu saaria ? Virkamiehet lomalla sopivasti
- Anonyymi
Palomiehiä tuli Sotkamossa asti, kun niillähän on pidemmät letkut.
- Anonyymi
PINNA PALAA!!!!
- Anonyymi
Nurmeksesta tuli kaksi piipaa autoa vastaan. Olivat menossa sammuttamaan tulta saaresta Kuhmosta . Syystä siitä että ovat parempia, ja nopeampia uimareita. kuin Kuhmon VPK miehet. Samalla reissulla hoitelivat "pitkillä letkuillaan" Kuhmon rouvatkin. Täydellistä toimintaa, ammattimiehiä kun ovat. Niillä on siellä Nurmeksessa ihan oma museokerhokin.
- Anonyymi
Eikö teillä ole muuta tekemistä kuin säikytellä vanhuksia? Minä jo luulin, että sänkyni on tulessa.
Silloinhan tulee ajankohdasta riippumatta paikalle naispuolinen prikaati, joka vie vielä sen entisenkin kuuloni huutamalla jotain. Naishoitajaa ei saa lyödä, mutta äitini sanoi aikoinaan, että jos tarvetta ilmenee, niin huuda takaisin. Millä keuhkoilla minä saisin äänen aikaiseksi. Camelia polttamalla vai?
Tästä kaikesta maksan oman pussukan kautta 4800 euroa kuukaudessa. Rahat loppuvat tällä menolla 2025, jolloin en ole enää elossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1353323IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl652330Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1742261Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al792107- 1471534
Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden61157Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1031131Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241046- 111957
- 100956