Sotkamon Tokmanni

Anonyymi

Sotkamon Tokmannin kuitit kannattaa tarkistaa aina. Lähes joka kerta on jotain hinnoista huomauttevaa. Myydään tarjoustuotteita normaalihinnoilla. Hyllystä löytyy eri hinta kuin kassalla, jos kysyt aisasta aina on syy toisen työtekijän kun ei ole hintoja päivittänyt, eikä eikä myöskään kassakoneelle ole pävitystä hinnoista tehty. Sitten hinnat ei koske just niitä tuotteita minkä kohdalla tarjouslappu vaan tarjous on toiselle tuotteelle. Myös punaiset alelaput joita löytyy tuotteista laitetaan toiselle puolelle missä viivakoodi vaikka laitat tuotteet hihnalle niin että punainen lappu näkyy se kummasti jää kassalla huomaamatta. Ainoastaa taitaa olla 1-2 kassalla olevaa kenen jäljiltä kuitit on olleet oikein tai joskus ollut virhe, he myös ovat aidosti tilanteesta pahoillaan, vaan toiset käyvät päälle kuin yleinen syyttäjä jos erehdyt asiasta sanomaan. Saako ne jotain provikkaa jos pystyy huijaamaan asiakasta. kun kerran vauhtiin päästy niin myös tuotevalikoima esim. vaatteista on heikko verrataan muihin tokmannin liikkeisiin. Talvivaatteita vieläkin roikkuu hengareissa. Eihän Tomannilla ole tietysti pakko käydä, vaan kun täältä et valitettavasti muusta kaupasta löydä jotain tuotetta muualta kuin Tokmannilta, niin on ainut vaihtoehto. Muissa Sotkamon liikkeissä ei ole tätä samaa ongelmaa ollut, hinta on on ollut se mikä pitääkin.

8

2731

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Elä välitä sama homma myös Kajaanissa aina perivät ylihintaa. Se on tarkoituksellista ilmeisesti kyseisessä ketjussa.

    • Anonyymi

      Sama homma muuallakin Tokmanneissa. Yrittävät pitää aivan minimimäärän porukkaa töissä ja työntekijöillä koko ajan hirveä kiire. Ei vaan ehdi tehdä töitään kunnolla.

      Täältä voi lukea työntekijöiden kommentteja: https://www.tuntopalvelu.fi/yritys/tokmanni-oy

    • Anonyymi

      Se on juuri noin kuin kirjoitit. Ei voi olla pelkkää inhimillistä erehdystä kun tarjoustuotteissa on niin usein virhe Tokmannin eduksi. Sotkamon Tokmanni minustakin kaikkein pahin, mutta virheitä myös muissa Tokmanneissa. Moni ei tarkasta kuittiaan, eikä kaikki jaksa jäädä selvittämään euron-parin kuusetusta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vai ei muita löydy. Kajaanissa on sinullekin vaihtoehtoja, vaan taidat olla sitä sorttia että valittaa pitää joka asiasta.
      Tuollainen "asiakas" ansaitsisi porttikiellon.
      Jos älykkyytesi ei riitä katsomaan että otat oikean tuotteen niin suosittelen ulkoistamaan kaupassa käynnin muille.

    • Anonyymi

      Onko vaikeaa laittaa ne alelaputetut tuotteet niin että kassa näkee ne varmasti?.. , tarjouksista tai vääristä tuotteista en osaa sanoa kun en ole päivääkään kaupan töitä tehnyt.. Ruuhkissa ei ole aikaa jäädä pyörittelemään joka tuotetta... Omalla kauppa käytöksellä voi asioihin vaikuttaa, niin kauan kuin ihmiset tekevät näitä töitä niin sattuu virheitä....
      Ihmisiltä on kadonneet käytös tavat...

    • Anonyymi

      Itse olen todennut saman. Jotenkin tuntuu , että onko tarkoitushakuista. Voiko aina olla hinnoittelu noin sekaisin? Ja tuotteet merkattu huonosti, jos ollenkaan?

    • Anonyymi

      Saman huomannut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      41
      5799
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      217
      5336
    3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      63
      4527
    4. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4312
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4091
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3786
    7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      87
      3700
    8. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      52
      3172
    9. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2460
    10. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      48
      2396
    Aihe