Sotkamon Tokmanni

Anonyymi

Sotkamon Tokmannin kuitit kannattaa tarkistaa aina. Lähes joka kerta on jotain hinnoista huomauttevaa. Myydään tarjoustuotteita normaalihinnoilla. Hyllystä löytyy eri hinta kuin kassalla, jos kysyt aisasta aina on syy toisen työtekijän kun ei ole hintoja päivittänyt, eikä eikä myöskään kassakoneelle ole pävitystä hinnoista tehty. Sitten hinnat ei koske just niitä tuotteita minkä kohdalla tarjouslappu vaan tarjous on toiselle tuotteelle. Myös punaiset alelaput joita löytyy tuotteista laitetaan toiselle puolelle missä viivakoodi vaikka laitat tuotteet hihnalle niin että punainen lappu näkyy se kummasti jää kassalla huomaamatta. Ainoastaa taitaa olla 1-2 kassalla olevaa kenen jäljiltä kuitit on olleet oikein tai joskus ollut virhe, he myös ovat aidosti tilanteesta pahoillaan, vaan toiset käyvät päälle kuin yleinen syyttäjä jos erehdyt asiasta sanomaan. Saako ne jotain provikkaa jos pystyy huijaamaan asiakasta. kun kerran vauhtiin päästy niin myös tuotevalikoima esim. vaatteista on heikko verrataan muihin tokmannin liikkeisiin. Talvivaatteita vieläkin roikkuu hengareissa. Eihän Tomannilla ole tietysti pakko käydä, vaan kun täältä et valitettavasti muusta kaupasta löydä jotain tuotetta muualta kuin Tokmannilta, niin on ainut vaihtoehto. Muissa Sotkamon liikkeissä ei ole tätä samaa ongelmaa ollut, hinta on on ollut se mikä pitääkin.

8

2758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Elä välitä sama homma myös Kajaanissa aina perivät ylihintaa. Se on tarkoituksellista ilmeisesti kyseisessä ketjussa.

    • Anonyymi

      Sama homma muuallakin Tokmanneissa. Yrittävät pitää aivan minimimäärän porukkaa töissä ja työntekijöillä koko ajan hirveä kiire. Ei vaan ehdi tehdä töitään kunnolla.

      Täältä voi lukea työntekijöiden kommentteja: https://www.tuntopalvelu.fi/yritys/tokmanni-oy

    • Anonyymi

      Se on juuri noin kuin kirjoitit. Ei voi olla pelkkää inhimillistä erehdystä kun tarjoustuotteissa on niin usein virhe Tokmannin eduksi. Sotkamon Tokmanni minustakin kaikkein pahin, mutta virheitä myös muissa Tokmanneissa. Moni ei tarkasta kuittiaan, eikä kaikki jaksa jäädä selvittämään euron-parin kuusetusta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vai ei muita löydy. Kajaanissa on sinullekin vaihtoehtoja, vaan taidat olla sitä sorttia että valittaa pitää joka asiasta.
      Tuollainen "asiakas" ansaitsisi porttikiellon.
      Jos älykkyytesi ei riitä katsomaan että otat oikean tuotteen niin suosittelen ulkoistamaan kaupassa käynnin muille.

    • Anonyymi

      Onko vaikeaa laittaa ne alelaputetut tuotteet niin että kassa näkee ne varmasti?.. , tarjouksista tai vääristä tuotteista en osaa sanoa kun en ole päivääkään kaupan töitä tehnyt.. Ruuhkissa ei ole aikaa jäädä pyörittelemään joka tuotetta... Omalla kauppa käytöksellä voi asioihin vaikuttaa, niin kauan kuin ihmiset tekevät näitä töitä niin sattuu virheitä....
      Ihmisiltä on kadonneet käytös tavat...

    • Anonyymi

      Itse olen todennut saman. Jotenkin tuntuu , että onko tarkoitushakuista. Voiko aina olla hinnoittelu noin sekaisin? Ja tuotteet merkattu huonosti, jos ollenkaan?

    • Anonyymi

      Saman huomannut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      122
      5145
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      30
      3678
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2460
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1578
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1560
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1524
    7. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      23
      1411
    8. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1302
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1208
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1127
    Aihe