Sotkamon Tokmanni

Anonyymi

Sotkamon Tokmannin kuitit kannattaa tarkistaa aina. Lähes joka kerta on jotain hinnoista huomauttevaa. Myydään tarjoustuotteita normaalihinnoilla. Hyllystä löytyy eri hinta kuin kassalla, jos kysyt aisasta aina on syy toisen työtekijän kun ei ole hintoja päivittänyt, eikä eikä myöskään kassakoneelle ole pävitystä hinnoista tehty. Sitten hinnat ei koske just niitä tuotteita minkä kohdalla tarjouslappu vaan tarjous on toiselle tuotteelle. Myös punaiset alelaput joita löytyy tuotteista laitetaan toiselle puolelle missä viivakoodi vaikka laitat tuotteet hihnalle niin että punainen lappu näkyy se kummasti jää kassalla huomaamatta. Ainoastaa taitaa olla 1-2 kassalla olevaa kenen jäljiltä kuitit on olleet oikein tai joskus ollut virhe, he myös ovat aidosti tilanteesta pahoillaan, vaan toiset käyvät päälle kuin yleinen syyttäjä jos erehdyt asiasta sanomaan. Saako ne jotain provikkaa jos pystyy huijaamaan asiakasta. kun kerran vauhtiin päästy niin myös tuotevalikoima esim. vaatteista on heikko verrataan muihin tokmannin liikkeisiin. Talvivaatteita vieläkin roikkuu hengareissa. Eihän Tomannilla ole tietysti pakko käydä, vaan kun täältä et valitettavasti muusta kaupasta löydä jotain tuotetta muualta kuin Tokmannilta, niin on ainut vaihtoehto. Muissa Sotkamon liikkeissä ei ole tätä samaa ongelmaa ollut, hinta on on ollut se mikä pitääkin.

8

2745

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Elä välitä sama homma myös Kajaanissa aina perivät ylihintaa. Se on tarkoituksellista ilmeisesti kyseisessä ketjussa.

    • Anonyymi

      Sama homma muuallakin Tokmanneissa. Yrittävät pitää aivan minimimäärän porukkaa töissä ja työntekijöillä koko ajan hirveä kiire. Ei vaan ehdi tehdä töitään kunnolla.

      Täältä voi lukea työntekijöiden kommentteja: https://www.tuntopalvelu.fi/yritys/tokmanni-oy

    • Anonyymi

      Se on juuri noin kuin kirjoitit. Ei voi olla pelkkää inhimillistä erehdystä kun tarjoustuotteissa on niin usein virhe Tokmannin eduksi. Sotkamon Tokmanni minustakin kaikkein pahin, mutta virheitä myös muissa Tokmanneissa. Moni ei tarkasta kuittiaan, eikä kaikki jaksa jäädä selvittämään euron-parin kuusetusta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vai ei muita löydy. Kajaanissa on sinullekin vaihtoehtoja, vaan taidat olla sitä sorttia että valittaa pitää joka asiasta.
      Tuollainen "asiakas" ansaitsisi porttikiellon.
      Jos älykkyytesi ei riitä katsomaan että otat oikean tuotteen niin suosittelen ulkoistamaan kaupassa käynnin muille.

    • Anonyymi

      Onko vaikeaa laittaa ne alelaputetut tuotteet niin että kassa näkee ne varmasti?.. , tarjouksista tai vääristä tuotteista en osaa sanoa kun en ole päivääkään kaupan töitä tehnyt.. Ruuhkissa ei ole aikaa jäädä pyörittelemään joka tuotetta... Omalla kauppa käytöksellä voi asioihin vaikuttaa, niin kauan kuin ihmiset tekevät näitä töitä niin sattuu virheitä....
      Ihmisiltä on kadonneet käytös tavat...

    • Anonyymi

      Itse olen todennut saman. Jotenkin tuntuu , että onko tarkoitushakuista. Voiko aina olla hinnoittelu noin sekaisin? Ja tuotteet merkattu huonosti, jos ollenkaan?

    • Anonyymi

      Saman huomannut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      41
      6105
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      307
      5047
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      159
      4851
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      135
      4659
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      19
      3877
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2404
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2178
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      25
      1792
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1772
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      217
      1475
    Aihe