Sotkamon Tokmanni

Anonyymi

Sotkamon Tokmannin kuitit kannattaa tarkistaa aina. Lähes joka kerta on jotain hinnoista huomauttevaa. Myydään tarjoustuotteita normaalihinnoilla. Hyllystä löytyy eri hinta kuin kassalla, jos kysyt aisasta aina on syy toisen työtekijän kun ei ole hintoja päivittänyt, eikä eikä myöskään kassakoneelle ole pävitystä hinnoista tehty. Sitten hinnat ei koske just niitä tuotteita minkä kohdalla tarjouslappu vaan tarjous on toiselle tuotteelle. Myös punaiset alelaput joita löytyy tuotteista laitetaan toiselle puolelle missä viivakoodi vaikka laitat tuotteet hihnalle niin että punainen lappu näkyy se kummasti jää kassalla huomaamatta. Ainoastaa taitaa olla 1-2 kassalla olevaa kenen jäljiltä kuitit on olleet oikein tai joskus ollut virhe, he myös ovat aidosti tilanteesta pahoillaan, vaan toiset käyvät päälle kuin yleinen syyttäjä jos erehdyt asiasta sanomaan. Saako ne jotain provikkaa jos pystyy huijaamaan asiakasta. kun kerran vauhtiin päästy niin myös tuotevalikoima esim. vaatteista on heikko verrataan muihin tokmannin liikkeisiin. Talvivaatteita vieläkin roikkuu hengareissa. Eihän Tomannilla ole tietysti pakko käydä, vaan kun täältä et valitettavasti muusta kaupasta löydä jotain tuotetta muualta kuin Tokmannilta, niin on ainut vaihtoehto. Muissa Sotkamon liikkeissä ei ole tätä samaa ongelmaa ollut, hinta on on ollut se mikä pitääkin.

8

2863

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Elä välitä sama homma myös Kajaanissa aina perivät ylihintaa. Se on tarkoituksellista ilmeisesti kyseisessä ketjussa.

    • Anonyymi

      Sama homma muuallakin Tokmanneissa. Yrittävät pitää aivan minimimäärän porukkaa töissä ja työntekijöillä koko ajan hirveä kiire. Ei vaan ehdi tehdä töitään kunnolla.

      Täältä voi lukea työntekijöiden kommentteja: https://www.tuntopalvelu.fi/yritys/tokmanni-oy

    • Anonyymi

      Se on juuri noin kuin kirjoitit. Ei voi olla pelkkää inhimillistä erehdystä kun tarjoustuotteissa on niin usein virhe Tokmannin eduksi. Sotkamon Tokmanni minustakin kaikkein pahin, mutta virheitä myös muissa Tokmanneissa. Moni ei tarkasta kuittiaan, eikä kaikki jaksa jäädä selvittämään euron-parin kuusetusta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vai ei muita löydy. Kajaanissa on sinullekin vaihtoehtoja, vaan taidat olla sitä sorttia että valittaa pitää joka asiasta.
      Tuollainen "asiakas" ansaitsisi porttikiellon.
      Jos älykkyytesi ei riitä katsomaan että otat oikean tuotteen niin suosittelen ulkoistamaan kaupassa käynnin muille.

    • Anonyymi

      Onko vaikeaa laittaa ne alelaputetut tuotteet niin että kassa näkee ne varmasti?.. , tarjouksista tai vääristä tuotteista en osaa sanoa kun en ole päivääkään kaupan töitä tehnyt.. Ruuhkissa ei ole aikaa jäädä pyörittelemään joka tuotetta... Omalla kauppa käytöksellä voi asioihin vaikuttaa, niin kauan kuin ihmiset tekevät näitä töitä niin sattuu virheitä....
      Ihmisiltä on kadonneet käytös tavat...

    • Anonyymi

      Itse olen todennut saman. Jotenkin tuntuu , että onko tarkoitushakuista. Voiko aina olla hinnoittelu noin sekaisin? Ja tuotteet merkattu huonosti, jos ollenkaan?

    • Anonyymi

      Saman huomannut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      83
      2630
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      43
      2220
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      39
      1083
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      35
      938
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      809
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      670
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      7
      595
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      545
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      521
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      512
    Aihe