Urajärven kartano

Anonyymi

Miulla oli tuos tiistai-iltana aika hyytävä kokemus kun aloin sellaamaan samana päivänä Urajärven kartanolla otettuja kuvia.Kuvissa päärakennuksesta en ollukkaan ittekseni vaan siinä pääoven viereisessä ikkunassa tuijotti kasvot!!!!Ja myös toiset!!
Nämä eivät voi olla heijastumia mistään koska kuvaa muutettaessa pysyvät samanlaisina....
Lisäksi videot Valhallasta eivät onnistuneet ollenkaan vaan video jumittui katsottaessa paikalleen ja nauhalta kuului vain naksetta.
Lisäksi videolla näkyi ikäänkuin aaltoilevaa värinää.

Onko muilla näitä kokemuksia?

1

541

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuvaan itsekin kasvoja ja peilejä, siksi ne heijastavat pinnat on niin mielenkiintoisia. Esim. peilissä näkyy välillä kyllä kaikkien muiden paitsi omia kasvojani.
      Urajärvellä vieraillessa esim. Sofian huoneen lampunvarjostimen sisäänkin tuli kasvoja. Ja Sofian huoneesta katsoo tyttönen ulos. Ihana ,luonnollinen henkimaailma !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      353
      1066
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      738
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      676
    4. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      578
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      48
      571
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      523
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    9. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      461
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe