Miulla oli tuos tiistai-iltana aika hyytävä kokemus kun aloin sellaamaan samana päivänä Urajärven kartanolla otettuja kuvia.Kuvissa päärakennuksesta en ollukkaan ittekseni vaan siinä pääoven viereisessä ikkunassa tuijotti kasvot!!!!Ja myös toiset!!
Nämä eivät voi olla heijastumia mistään koska kuvaa muutettaessa pysyvät samanlaisina....
Lisäksi videot Valhallasta eivät onnistuneet ollenkaan vaan video jumittui katsottaessa paikalleen ja nauhalta kuului vain naksetta.
Lisäksi videolla näkyi ikäänkuin aaltoilevaa värinää.
Onko muilla näitä kokemuksia?
Urajärven kartano
Anonyymi
1
464
Vastaukset
- Anonyymi
Kuvaan itsekin kasvoja ja peilejä, siksi ne heijastavat pinnat on niin mielenkiintoisia. Esim. peilissä näkyy välillä kyllä kaikkien muiden paitsi omia kasvojani.
Urajärvellä vieraillessa esim. Sofian huoneen lampunvarjostimen sisäänkin tuli kasvoja. Ja Sofian huoneesta katsoo tyttönen ulos. Ihana ,luonnollinen henkimaailma !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353