Eli oon 12v tyttö. Mul on kunnon säärikarvat ja ajattelin ajella ne pois, koska en voi kayttaa hameita tai mekkoi. Mun kysymys oli siis et mitä geeliä mun pitäs käyttää sheivatessa? Mikä on paras? Voiks siihen käyttää ihan mitä vaan mikä on kotona?
Kiitos jo valmiiks!
Ja se on mun päätös et ajelen ne, että ei kiitos viestejä kuten ”oot liian nuori” ” ne kasvaa tummempina takas” jne.
Kiitos jo valmiiks!
Ja se on mun päätös et ajelen ne, että ei kiitos viestejä kuten ”oot liian nuori” ” ne kasvaa tummempina takas” jne.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sä voit käyttää mitä tahansa sheivaukseen tarkoitettua geeliä tms. Oon myös kuullu, että esim hoitoaine ja saippua ajaa saman asian, mutta luultavasti tuo geeli/vaahto parempi vaihtoehto. Muistat vaan käyttää terävää sheiveriä ja rasvata sheivauksen jälkeen.
Juu hei kiitos vinkistä. Käyn nyt lähipäivinä ostaa terät ja etin hyvät. Käytän sit vaan hoitoainetta tai jotakin suihkugeeliä mikä meillä on kotona.
Nuorempana ostelin kaikenlaisia kalliita geelejä mutta ne jäi pois kun tajusin että suihkusaippua ajaa ihan saman asian. Tai hoitsikka/shampoo.
Kiitos! Mul oli muuten asiat selvänä mut mietitytti toi geeli. Nyt ku tietää et ei tarvii ostaa mitää ni kiitti!
Ap
Myös tavallinen kosteusemulsio, esim. Aisti (entinen Erioil), toimii hienosti sheivauksessa ja sen voi "piilottaa näkyville".
Mä en käytä geeliä ite. Ihan vaan suihkussa sheivaan. Se on kans hyvä tapa mun mielestä, ku vesi toimii ns geelinä :)
Ite kans aikasemmin käytin sheivaukseen tarkotettua geeliä, mutta sitten totesin et ihan hyvin iho kestää ilmankin, jos kastelee hyvin vedellä. Kosteusvoidetta sitte myöhemmin ja välillä kuorin, jos alkaa näyttää kuivalta