Voihan Wanaja

Siellä oltiin Wanaja vestivaaleilla niinkun koronasta ei olisi tietoakaan. HäSan kuvassa oli ainakin sata, joista kahdella oli naamarit. Yksikin mamma riehui että allit heilui, ja ilman naamaria. Viikon päästä taas ryöpsähtää Hämeenlinnan koronaalto. Kiitos fetariväki.
22894
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Eiköhän delta hoida tehtävänsä

Äänestä

Helvetin portit on auki taivasta myöden.

Äänestä
  • No eiku portista sisään hopi hopi!!!

    Äänestä

Niimpä, pitihän se koronaryöppy tännekkin vaikka väkisin järjestää. Kanta-häme olikin liian vaaleena kartalla se pitää saada mustaksi.Tästä kesästä tehtiin tahallaan fiasko. Ensin ne kusipää jalkapallofanit haki oikein henk.koht. koronat jokapuolelle Suomea, sitten vielä välttelevät vastuuta, kovat sakot vaan ja syyte tahallisuudesta.. Suomea joka oli niin hyvässä tilassa jo koronan suhteen. Sitten vielä nää muualla matkaavat, kun on ihan pakko mennä, kun minä, minä, minä loputon minä. Eikö näille tahallaan tartuttajille voisi jo pikku hiljaa antaa sakkoja (syyte) vakavan pandemian levityksestä. Ja nyt tämä Hämeelinnan ihan oma koronalinko. Pariviikkoa eteenpäin niin koko Suomi loistaa mustana Euroopan kartalla, ihan sen takia kun täällä on niin helvetin tyhmää itseensä täynnä olevaa porukkaa...

Äänestä
  • Kuten sinäkin nyt. Luulet paljon mutta tiedät vähän. Tartuntoja ei tule. Alueelle pääsee vain 5000 joten turvavälit pysyy.

    Äänestä

  • Delta tarttuu nyt kaikkiin. Myös ulkona riittää 5 s kontakti tuulen alla 5 m säteellä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuten sinäkin nyt. Luulet paljon mutta tiedät vähän. Tartuntoja ei tule. Alueelle pääsee vain 5000 joten turvavälit pysyy.

    Kun klatseli HäSan kuvaa ei paljon ollut turvavälejä. Missä naamasuojat? Voi pyhä sylvi kun on yksinkertaista porukkaa.

    Äänestä

Täälä mitää koronaa oo,2v kavereitten kaa juotu samasta pullosta eikä yhelläkää ollu koronaa,et repikää siitä!!!!!!

Äänestä
  • Mutta herpes kukkii kaikilla suupielissä.

    Äänestä

Jukolan spugeilla on ollut monellakin.

Äänestä
  • -Klamydia !

    Äänestä

Viikatemies hoitaa..

Äänestä

Kokkarit vaati voimakkaasti avaamaan ravintoloita ja kaikkea muutakin kovalla kiireellä. Nyt on kokkarit hiljaa, kun Pietarista tuli tautia.
Saivatpahan vaaleissa voiton. Ei uskaltanut hallituskaan olla höllentämättä rajoituksia vaalien aikaan. Koronakin on politiikkaa.
Saa nähdä kuinka paljon Wanaja lisää tartuntoja!!

Äänestä
  • Mitä! Eikö PerS voittanutkaan!?!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä! Eikö PerS voittanutkaan!?!

    Omien puheidensa mukaan kaikki puolueet voittavat jokaisissa vaaleissa.

    Äänestä

Sinne hallitukseen pitäisi saada osaavia henkilöitä, semmoisia jotka ei ole lehtien sivuilla viikkotolkulla näiden vauvauutisten takia.

Äänestä
  • Onko joku tietty mielessä vai mistä niitä löytyy?

    Äänestä

  • Satu ja Antti olivat eri puolueista ja kymmenkertaisia tosi-tv tähtiä. Naistenlehtien kestoaihe. Ja silti he tekivät työnsä hyvin. Ongelma? Missä?

    Äänestä

  • Pikkutytöt päättämässä asioista.

    Äänestä

En pyöri vanhusten saiteilla. Löytyyks instas?

Äänestä

Sirkku on pihalla kun lumiukko

Äänestä
  • Ai miten niin?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siellä oltiin Wanaja vestivaaleilla niinkun koronasta ei olisi tietoakaan. HäSan kuvassa oli ainakin sata, joista kahdella oli naamarit. Yksikin mamma riehui että allit heilui, ja ilman naamaria. Viikon päästä taas ryöpsähtää Hämeenlinnan koronaalto. Kiitos fetariväki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu