Onko isäpuolella oikeus komentaa

Anonyymi

Naiseni villejä lapsia? Siitä on tullu sanomista ,kun komennan ja opetan heitä, mutta minusta on kauheeta katsoa kun ne kiusaa mun lapsia. Itse en anna naiseni puuttua minun lasten elämään ja hän ymmärtää sen , kun lapseni on erittäin hyväkäytöksisiä, mutta hänen on kiusaavia ja ilkeitä.

Naiseni eksä myös kieltää etten saaa kasvattaa hänen kakaroitaan, mutta ihmettelen miksei hän ole sitä tehnyt, omat on esimerkkinä täällä, mutta ei näytä oppivan mitään, samanlaisia tumpeloita, kuten isänsä.
Kohta kokoan kimpsuni lähden ja pakkaan kamat ja etsin uuden naisen.

2

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi olla, mutta yleensä kolmas tulee väliin, häntähessut t ei tajuu että naikkonen on perheellinen ja vie lapsilta toisen vanhemman .
      häntähessulla ei ole koskaan ollut miestä tai naista joten ei aattele että mies on varattu, ja lapset jää ilman äitiä tai isää on palkko hylätä lapset. Häntiksellä ei ole mitään menetettävää, mutta miehellä tai naisella koko elämä. Hänellä ei ole enää mitään muuta kun idiootti häntis.

      • Anonyymi

        Sitä häntäheikkiähän siellä ekana tarvitaankin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      187
      5075
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      24
      4465
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3137
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      259
      3039
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      144
      2934
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2531
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1873
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      77
      1814
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1787
    Aihe