Skoda ja elämänmuutos

Ennen meni huonosti, sain lopputin, vaimo lähti ja talo paloi. Sitten ostin Saodan ja se muutti elämäni, sain hyvän työpaikan, kauniin ja tottelevaisen vaimon ja ostin uuden talon. Skoda pelasti elämäni.
477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

joopa joo, vielä kun laittaisit kropan kuntoon.

1Äänestä

Elämä on yllätyksiä täynnä, vaikka hankkisi Skodan!

Äänestä

Ennen meni huonosti, sain lopputilin, vaimo lähti ja talo paloi. Sitten ostin Skodan ja se muutti elämäni, sain peräpukamat, kauniin ja tottelevaisen gay-miehen ja ostin uuden halon. Skoda pelasti elämäni.

Äänestä

Vanha loru kertoo tilanteesta jossa ei mene hyvin näin: Housut puttoo, hevonen jättää, Skoda hajoaa, sormia paleltaa ja v-tuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ennen meni huonosti, sain lopputin, vaimo lähti ja talo paloi. Sitten ostin Saodan ja se muutti elämäni, sain hyvän työpaikan, kauniin ja tottelevaisen vaimon ja ostin uuden talon. Skoda pelasti elämäni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu