Olen äärimmäisen tyhmä. Olen täysin idiootti. Peruskoulun keskiarvo hieman yli 6.
Tällä päällä ei pääse kuin raskaisiin töihin ja nyt paikat on rikki. Vuosien ajan kun nostelee raskaita kuormia päivästä toiseen niin ensin menee selkä, sitten polvet ja sitten loppu kropasta. En voi nostaa enää mitään.
Ajattelin käydä lukion. Mutta kun aloin oikein miettimään tyhmillä aivoillani niin tulin tulokseen ettei kukaan varmana ota opiskelemaan minnekään. Ammattiopiston opettajani sanoi että minun pitäisi mennä ammattikorkeakouluun mutta en usko että pääsisin ikinä sisään. Olen saanut seurata amk-inssin töitä vierestä ja se on melko mielenkiintoista.
Joku ehdotti metsäkoneenkuljettajaa mutta en usko että selkä kestää sitä istumista.
Kai se oli tässä sitten tämä elämä. 33 vuotias eikä tulevaisuutta.
Mihin tyhmänä opiskelemaan?
6
82
Vastaukset
- Anonyymi
Vankilaan? sieltä saisit mukavia kavereita sekä työllistäisit vartioita sekä muuta henkilökuntaa.
- Anonyymi
Ammattikorkeakoulujen pääsyvaatimuksena on lukion oppimäärä, ylioppilastutkinto, ammatillinen perustutkinto tai opistoasteen tutkinto. Ammatin valinnan ohjauksesta vois aloittaa ja selvittää mikä kiinnostaa.
- Anonyymi
Mikä opistoaste?, Eihän enää sellaisia ole ollut ainakaan kahteenkymmeneen vuoteen, joskus ennen oli.
- Anonyymi
Politiikoksi vain haku päälle, siellä on kaltaisiasi idiootteja aina kuntapolitiikasta valtakunnapolitiikkkaan saakka ja jopa EU- mepiksikin pääsee totaali talipää Suomea myymään.
- Anonyymi
Opiskele lähihoitajaksi.
- Anonyymi
Lahjakkuutta on monenlaista. Samoin sopivia työpaikkoja on monenlaisia.
Yksi vaikka tykkää helposta suojatyöstä sisällä ja toinen ei kestä sellaista kun ei saa tehdä mitään. Kolmas taas tykkää värkätä koneita ja neljänneltä se ei onnistu. Viides tykkää ulkotöistä jne.
Älä lannistu noista numeroista. On paljon kyvykkäitä ihmisiä kenellä on huonot numerot, kun tuo numeroiden hankkimis ympäristö ei ole ollut ollenkaan sopiva ;)
Koita löytää sellainen mistä juuri sinä tykkäät ja sinulle sopii :) Mene yhteen paikkaan aluksi ja vaihda mieleisempään kun tulee uusi parempi vastaan?
Kyllä se siitä lähtee :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503884
- 1053435
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342841Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262498- 201889
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51849- 1861777
- 311621
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3871468Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91258