Olen äärimmäisen tyhmä. Olen täysin idiootti. Peruskoulun keskiarvo hieman yli 6.
Tällä päällä ei pääse kuin raskaisiin töihin ja nyt paikat on rikki. Vuosien ajan kun nostelee raskaita kuormia päivästä toiseen niin ensin menee selkä, sitten polvet ja sitten loppu kropasta. En voi nostaa enää mitään.
Ajattelin käydä lukion. Mutta kun aloin oikein miettimään tyhmillä aivoillani niin tulin tulokseen ettei kukaan varmana ota opiskelemaan minnekään. Ammattiopiston opettajani sanoi että minun pitäisi mennä ammattikorkeakouluun mutta en usko että pääsisin ikinä sisään. Olen saanut seurata amk-inssin töitä vierestä ja se on melko mielenkiintoista.
Joku ehdotti metsäkoneenkuljettajaa mutta en usko että selkä kestää sitä istumista.
Kai se oli tässä sitten tämä elämä. 33 vuotias eikä tulevaisuutta.
Mihin tyhmänä opiskelemaan?
6
86
Vastaukset
- Anonyymi
Vankilaan? sieltä saisit mukavia kavereita sekä työllistäisit vartioita sekä muuta henkilökuntaa.
- Anonyymi
Ammattikorkeakoulujen pääsyvaatimuksena on lukion oppimäärä, ylioppilastutkinto, ammatillinen perustutkinto tai opistoasteen tutkinto. Ammatin valinnan ohjauksesta vois aloittaa ja selvittää mikä kiinnostaa.
- Anonyymi
Mikä opistoaste?, Eihän enää sellaisia ole ollut ainakaan kahteenkymmeneen vuoteen, joskus ennen oli.
- Anonyymi
Politiikoksi vain haku päälle, siellä on kaltaisiasi idiootteja aina kuntapolitiikasta valtakunnapolitiikkkaan saakka ja jopa EU- mepiksikin pääsee totaali talipää Suomea myymään.
- Anonyymi
Opiskele lähihoitajaksi.
- Anonyymi
Lahjakkuutta on monenlaista. Samoin sopivia työpaikkoja on monenlaisia.
Yksi vaikka tykkää helposta suojatyöstä sisällä ja toinen ei kestä sellaista kun ei saa tehdä mitään. Kolmas taas tykkää värkätä koneita ja neljänneltä se ei onnistu. Viides tykkää ulkotöistä jne.
Älä lannistu noista numeroista. On paljon kyvykkäitä ihmisiä kenellä on huonot numerot, kun tuo numeroiden hankkimis ympäristö ei ole ollut ollenkaan sopiva ;)
Koita löytää sellainen mistä juuri sinä tykkäät ja sinulle sopii :) Mene yhteen paikkaan aluksi ja vaihda mieleisempään kun tulee uusi parempi vastaan?
Kyllä se siitä lähtee :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun503354Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5512077Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si841956Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171950- 201588
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431528- 281386
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281297KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar481220