Meille haettiin uutta sosiaalijohtajaa. Mitenköhän haun kävi? Ei löydy kunnan nettisivuilta mitään tietoa montako hakijaa tuli...
Uusi sosiaalijohtaja?
Anonyymi
94003
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei kiinnosta. Valitaan kuka valitaan
Miksi anonyyminä kysyt?
Eipäs sitä tietoa heruteta julkisesti …valittu kuppas entisten työnantajien rahat. Jospa se oli pätevin kuitenkin
Siis kuka valittiin ? Ei mitään päätöksiä näy missään …. Olisi ollut ilmeisesti myös pätevämpiä ja nyt odotellaan valitusajan kulumista…varmaan halvin ?
Miten voidaan esittää kainuun sotelle kavalluksen tehnyt ja tuomion saanut ex työntekijä, näin vaativaan virkaan Puolangalle sosiaalitoimesta vastaavaksi ja täydet tilien käyttöoikeudet.
Onko pormestarilta mennyt täysi arvostelukyky kun esittää moista. Tuskin kukaan haluaa tämän vastaavan alaiseksi. Kelpoisuuslaki ja -asetus koskee myös Paltamon virahaltijoita. AVI kyllä puuttuu, jos kunnanhallitus hyväksyy ja toimii hyvä veli periaatteella.
Onko tuomion diaarinumeroa? Tai aikaa milloin tuomittu. Missä käräjäoikeudessa tuomittu? Helpottaa hieman tarkistusta. Kun tuomiosta kopio, sitten kirjallinen kysely kunnanhallitukselle. Ellei vastaa kyselyyn kahdessa viikossa, sitten kantelu asiasta EOA:e.
Tuo julki tiedot kun olet tietoinen!
Kainuun maakunta -kuntayhtymältä noin 10 v sitten kavalsi kymmeniä tuhansia tämä ensin virkaan esitetty ja varalle valittu. Makseli omia laskujaan esim. Hobby Hall, muiden nimissä. Asia sovittiin kuntayhtymän kanssa, ei käsittääkseni mennyt oikeuteen, kun joku maksoi kavallettu rahat. Nimi toki vaihtunut sen jälkeen.
Tuoltapa voi lukea niin ei tarvitse arvailla eikä huhuilla. Pormestari oli tehnyt elämänmuutoksen. http://puolanka10.oncloudos.com/cgi/DREQUEST.PHP?page=meetingitem&id=2021130-15