Jos julistettaisiin äänestys sodan jälkeisen Suomen raukkamaisimmasta rikoksesta, niin todennäköisesti eniten ääniä saisi Ilpo Larhan tekemä palkkamurha Espoon Jollaksessa huhtikuussa 1992. Larha ampui sänkyyn raajarikon vanhuksen. Mutta ei tämä paljon jäisi häviölle:
Kaksi miestä ryösti pyörätuolia käyttävän miehen keskiviikkona Kemissä. Näin kertoo STT torstaina 21.4. uutisessaan, ja jatkaa: Ryöstö tapahtui Ritikan kaupunginosassa iltapäivällä kello kahden aikaan. Miehet olivat menneet puoliväkisin invalidin asuntoon, josta he aseella uhaten anastivat rahaa, luottokortteja ja passin.
Reima Luukkanen
Vaasa
Ennätys tämäkin
reiluu
1
908
Vastaukset
- Josef Mengele
Demari hallitus on minusta isompi rikos ainakin niinkuin halosen valinta pressaksi täyttyy vähintäänkin rikos ihmisyyttä vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723023
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322285- 792168
- 951976
- 351785
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301350Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329