Uuden rungon valinta

Anonyymi

Asiallista keskustelua uudesta rungosta. Poika siirtyy ensi kaudeksi isoon runkoon ja uuden auton osto edessä. Todennäköisesti moottoriksi tulee Rotax tai Iame riippuu hieman miten kisakaverit tekee valintoja moottorista, niin mennään samaan sarjaan.

Mikä olisi järkevä runko, jolla varaosat ym. asiat toimii ja tavarat saa aina hyllystä ja järkevällä hinnalla. Mahdollinen tiimin telttapaikka myös plussa, jonka voisi halutessaa ostaa mutta kokeillaan ainakin alku omilla voimilla ajaa omasta teltasta.

11

1954

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asiantuntevaa porukkaa täällä!

    • Anonyymi

      OTK paras osatarjonta Suomessa. Telttapaikkojakin löytyy useampaa eri vaihtoehtoa, jos on myöhemmin halua siirtyä "Joresta" niihin.

    • Anonyymi

      OTK:lle ääni. Useita merkkejä mistä valita ja osat käy ristiin. Myös kauppiaita enempi niin on hieman kilpailua joka näkyy hintatasossa. Esim. Tony Kartia myy useampi kauppias.

      Hintavertailua kannattaa tehdä sillä niissä on aika paljon eroja.

      Moottorilla ei juurikaan väliä. Rotax on noista hieman edullisempi ylläpitää mutta X30 löytyy radalta enempi.

    • Anonyymi

      Meillä poika ajanut OTK:lla ja eräällä toisella rungolla. Sanoi, että ei isoa eroa.
      Valitse sen mukaan, mikä tuntuu itsestä parhaalta. OTK: n huono puoli on erittäin kallis runkoputki, jos sen joutuu vaihtamaan.

    • Anonyymi

      Yksi sana. Parolin.

    • Anonyymi

      Juu osta uusi

    • Anonyymi

      Nykyrunkoputket kestävät about 6-10 t max kisakäytössä. Sitten on vaihdettava putki tai koko auto.

      • Anonyymi

        Höpö Höpö. 6-10.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpö Höpö. 6-10.

        Höpö höpö itselledi.


    • Anonyymi

      Tuskin isoja eroja runkojen välillä on, isoin ero tulee miten sen säädät. OTK kallein joten kukaan ei kehtaa valittaa siitä.

    • Anonyymi

      Ainoa runko mikä kestää sen 6-10h on KR. Muilla voi ajaa vaikka samalla putkella koko kauden.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      261
      9368
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      317
      6544
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      69
      1534
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1371
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      92
      1185
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1141
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      993
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      42
      841
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      736
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      718
    Aihe