Eli siis mulla alko menkat 4d sitten ja taisivat kestää vain kaksi päivää, koska päivällä alkkareihin ilmestyi rusehtavaa ainetta. Myöskin seuraavana yönä oli tullut hieman. Kuitenkaan mitään kipuja menkkojen aikana ei ollut. Nämä olivat siis ekat menkat. Noin kuukausi sitten minulla oli vatsa kipuja ja äiti epäili että ne ennakoivat kuukautisten alkua. Tässä sitä ollaan nyt! Onko menkat siis normaalit..? Pls asiallisia vastauksia!
Onko menkkani normaalit? :'D
Anonyymi
2
119
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on ihan normaalia.Alussa kuukautiset voi olla jopa epäsäännölliset.
- Anonyymi
on täysin normaalit. Kaikilla ei ole edes kuukautiskipuja. Vuoto voi menkkojen alussa olla ruskeaa, mutta pitäisi sitten myöhemmin muuttua veriseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1851354Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221158- 48874
- 70870
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53790Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva49753- 53732
- 60699
- 33692
- 47670