Korona ja stondis?

Anonyymi

Onko kenelläkään tarkempaa tietoa ilmeisen vaietuista tutkimuksista, joiden mukaan jopa joka toinen, varovaisen arvion mukaan, koronan sairastanut rokottamaton mieshenkilö ikäryhmässä n. 25...40 v menettää sukupuoliset kykynsä ajan mittaan suunnilleen täysin?

1

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tästä on tehty alustavaa tutkimusta ja joitain viitteitäkin saatu.
      Yksi teoria on mm. koronaviruksen vaikutuksesta verisuoniin.

      "Nyt tiedetään myös, että koronavirus vaikuttaa verisuonistoon. Koronaan kuolleilla on havaittu ruumiinavauksissa verisuonimuutoksia, kuten tukoksia ja hyytymiä.

      Euroopan seksuaalilääketiteellinen yhdistys (ESSM) on arvioinut, että koronan sairastaneet saattavat kärsiä myös seksuaalisista toimintahäiriöistä.

      Yhdysvaltalainen infektiotautien erikoislääkäri Dena Grayson varoitti asiasta NBC Chicago -paikalliskanavan haastattelussa.

      – On olemassa todellinen huoli, että miehillä voi olla pitkäaikaisia erektio-ongelmia viruksen vuoksi. Tiedämme jo, että virus vaikuttaa verisuoniin, Grayson kertoo.

      – Ajan myötä tulemme valitettavasti näkemään enemmän viruksen aiheuttamia pitkä-aikaisia ja jopa elinikäisiä jälkioireita.

      Tällä hetkellä asiasta ei ole varsinaista dataa, mutta ESSM kertoo keräävänsä aineistoa koronasta selvinneiden seksuaalitoiminnasta ennen ja jälkeen koronatartunnan. ESSM:n mukaan lisätutkimukset taudin aiheuttamista sukupuolihäiriöistä ovat tarpeen."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      961
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      195
      948
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe