Korona ja stondis?

Anonyymi

Onko kenelläkään tarkempaa tietoa ilmeisen vaietuista tutkimuksista, joiden mukaan jopa joka toinen, varovaisen arvion mukaan, koronan sairastanut rokottamaton mieshenkilö ikäryhmässä n. 25...40 v menettää sukupuoliset kykynsä ajan mittaan suunnilleen täysin?

1

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tästä on tehty alustavaa tutkimusta ja joitain viitteitäkin saatu.
      Yksi teoria on mm. koronaviruksen vaikutuksesta verisuoniin.

      "Nyt tiedetään myös, että koronavirus vaikuttaa verisuonistoon. Koronaan kuolleilla on havaittu ruumiinavauksissa verisuonimuutoksia, kuten tukoksia ja hyytymiä.

      Euroopan seksuaalilääketiteellinen yhdistys (ESSM) on arvioinut, että koronan sairastaneet saattavat kärsiä myös seksuaalisista toimintahäiriöistä.

      Yhdysvaltalainen infektiotautien erikoislääkäri Dena Grayson varoitti asiasta NBC Chicago -paikalliskanavan haastattelussa.

      – On olemassa todellinen huoli, että miehillä voi olla pitkäaikaisia erektio-ongelmia viruksen vuoksi. Tiedämme jo, että virus vaikuttaa verisuoniin, Grayson kertoo.

      – Ajan myötä tulemme valitettavasti näkemään enemmän viruksen aiheuttamia pitkä-aikaisia ja jopa elinikäisiä jälkioireita.

      Tällä hetkellä asiasta ei ole varsinaista dataa, mutta ESSM kertoo keräävänsä aineistoa koronasta selvinneiden seksuaalitoiminnasta ennen ja jälkeen koronatartunnan. ESSM:n mukaan lisätutkimukset taudin aiheuttamista sukupuolihäiriöistä ovat tarpeen."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      304
      7685
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      85
      6009
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      167
      3548
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      32
      2017
    5. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      195
      1901
    6. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      1836
    7. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      36
      1649
    8. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      44
      1494
    9. Miksi haluat alentaa muita?

      Luulin sinua niin erilaiseksi, poikkeavan hyväksi, olin väärässä.
      Ikävä
      22
      1431
    10. Heih! Vieläkö ehtii laittaa auringonkukat kasvamaan?

      Kerkeekö auringonkukat kukkimaan, kun upottaa auringonkukan siemenet kävelyreittien varrella multiin? Vai onko jo ihan
      Maailman menoa
      66
      1416
    Aihe