sairastuminen ennen rippileiriä

Anonyymi

Moikka! Toivottavasti saisin nopeesti vastauksia, koska siis lauantaina ois mulla ripari ja en luultavasti pääsekkään sinne, koska sattui pieni accident jalkaan ja on tulehdusherkkä ja avonainen haava, joka estää mua luultavasti pääsemästä leirille, niin onko ketään kuka ois vaikka tullu kipeeks ennen rippileiriä ja jos on niin ootko päässyt silti konfirmaatioon, tai kuka ikinä tietäkään, jos sattuu jotain ennen rippileiriä, joka estää pääsyn leirille niin pääsekö silti konfirmaatioon vai miten se homma sitten menee

1

446

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luulisin, että luku läksyt pitäis ainaki tehdä, niin en usko et ilman leiriä pääsee konfirmaatioon, mut en tiedä kun ei itse ole käynyt noin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      44
      3527
    2. 35
      3008
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      147
      2857
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      71
      2328
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      42
      1797
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      86
      1579
    7. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      67
      1104
    8. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      82
      1061
    9. Nainen, koska nähtiin viimeksi

      Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
      Ikävä
      51
      1046
    10. Miten tällaista voi tapahtua

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaksi-kuollut-liikenteessa-virroilla/9241442 Miksi tällainen on tapahtunut?
      Virrat
      41
      885
    Aihe