Hei
Olenko liian tarkka?
Lapsi 13v piti eilen viedä yökylään n 20km päähän ja tämä tapahtui 22.30 aikaan kun hänet vietiin. Isä ihan väsynyt, kun aamulla 6.00 töihin nouseminen.
Isä ei sano tyttären pyynnöille milloikaan ei. Vaikka aamulla ihan loppu, kun töihin pitää mennä. Rahatkin ihan loppu, kun tytär saa kaiken. Asuntovaunukin piti myydä pois kun rahat ei riitä.
Mielestäni yökyläilyt hoidetaan ennen 21. Myös viennin osalta, jotta vanhemmatkin saa ansaitsemansa levon. Itse menossa jo 21.30 aikaan nukkumaan, mutta ei onnistu, kun metelöintiä ennen vientiä ja kun mies tulee kotiin jne.
Tämä on lähes joka viikkoista naurettavaa shouta nää yökyläilypäätökset yöllä. Suorastaan naurettavaa.
Mitä te olette asiasta mieltä? Olenko vain itse nipottaja?
Yökyläilyyn lähtö
Anonyymi
3
127
Vastaukset
- Anonyymi
Tarinanne ei ole totta. Totta on se että ette mene nukkumaan 21.30
- Anonyymi
Eilen olin sängyssä jo 20.50 ja aloin nukkumaan 21.30. aamulla 4.45 herätys. Mies valvoo vähän pidemmälle kun herää myöhemmin.
- Anonyymi
Siis miehesi jaksoi 40 minuuttia ,ihan kohtalainen suoritus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊931458Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1941440Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761175- 901135
- 841000
- 81995
- 40965
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66925Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v81912Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/7869