Pahoittelut, vietimme 80-vuotisjuhlia ja ratkominen jäi tähän aamuun. Mutta no hätä - tästä taas lähtee.
IS kovis 17.7.
14
982
Vastaukset
- Anonyymi
Siniset:
Melko varmasti parraton
Mummoko lumen seassa
Pilaavatko sopan- Anonyymi
Vuotokin on allasvika, espla katua ja koslassa on etuovet.
Kutimin onnistuu askar, jasper kalastelee ja osittanut on jakanut kaikille saman verran.
Labra tutkii, reinarit on miehiä joettakin ja viittoma on kielen osa.
Pukilta tulee maali, asunnoista osaketalo ja irakin yllä on turkki.
Näitä samoja selityksiä on paljon aiemmi aloitetussa säikeessä - miksi joku ei koskaan voi jatkaa toisen aloittamaa säiettä, vaikka säie on saman luonteinen kuin jo aloitettu. Joten tuntuu todella turhauttavalta odottaa jonkun anonyymin säikeen aloitusta, jotta hän ei ihan turhaan aloittaisi uutta samantyylistä säiettä. Ihan hirvittävän epäkohteliasta käytöstä aiemmin säikeen aloittanutta kohtaan.
- Anonyymi
Muut ovat hämmennyksissään, kun samoja vastauksia on kahdessa säikeessä, eikä oikein tiedä kumpaan säikeeseen kannattaa kirjoittaa ja kummasta etsiä vastauksia.
Kahden samantyyppuien säikeen aloitus vaan on toisia ratkojia ajatellen varsin ikävää. Niin paljon itseänsä ei pitäisi nostaa esille, että on aina itse aloitettava säie. Tällainen toiminta ei palvele toisten ratkojien etua. - Anonyymi
Nyt täällä tarjoillaan muunneltua totuutta. Ei aiemmin aloitetussa ketjussa ollut yhtään ratkaisusanaa .
Sielä tarjoiltiin mahdollisuuttta vatvoa sanoja, jossain toisaalla.
Joten palautteesi oli hieman outo. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muut ovat hämmennyksissään, kun samoja vastauksia on kahdessa säikeessä, eikä oikein tiedä kumpaan säikeeseen kannattaa kirjoittaa ja kummasta etsiä vastauksia.
Kahden samantyyppuien säikeen aloitus vaan on toisia ratkojia ajatellen varsin ikävää. Niin paljon itseänsä ei pitäisi nostaa esille, että on aina itse aloitettava säie. Tällainen toiminta ei palvele toisten ratkojien etua."Muut ovat hämmennyksissään"??? Millaisen otoksen tämä muut kattaa???? Sinä ja ....?
Henkilökohtaisesti en hämmenny kahdesta vaihtoehdosta. Toisessa on ratkaisut ja toisessa pelkkää spekulointia. Anonyymi kirjoitti:
"Muut ovat hämmennyksissään"??? Millaisen otoksen tämä muut kattaa???? Sinä ja ....?
Henkilökohtaisesti en hämmenny kahdesta vaihtoehdosta. Toisessa on ratkaisut ja toisessa pelkkää spekulointia.Se oli vapaa säie, joten siihen olusi voinut laittaa ratkaisusanojakin.
Anonyymi kirjoitti:
"Muut ovat hämmennyksissään"??? Millaisen otoksen tämä muut kattaa???? Sinä ja ....?
Henkilökohtaisesti en hämmenny kahdesta vaihtoehdosta. Toisessa on ratkaisut ja toisessa pelkkää spekulointia.Oli siinä yksi kysymys, johon tuli vastaus. Koska ei kysytty ratkaisusanaa, ei sitä saatu.
- Anonyymi
Tapio-Huuhaa kirjoitti:
Oli siinä yksi kysymys, johon tuli vastaus. Koska ei kysytty ratkaisusanaa, ei sitä saatu.
ELI kyseessä on kaksi erillaista ketjua!! Toisessa ratkaisut tulevat kysymättä ja pyytämättä ja toisessa, kysyttäessä kysyjä yritetään ohjata jonnekkin toisaalle lukemaan vastauksia. Ei toki tätä nyt enempiä tarvitse rautalangasta vääntää.
Lopeta uhriutuminen, koska yrität tarjota erillaista konseptia verrattuna tähän ketjuun. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ELI kyseessä on kaksi erillaista ketjua!! Toisessa ratkaisut tulevat kysymättä ja pyytämättä ja toisessa, kysyttäessä kysyjä yritetään ohjata jonnekkin toisaalle lukemaan vastauksia. Ei toki tätä nyt enempiä tarvitse rautalangasta vääntää.
Lopeta uhriutuminen, koska yrität tarjota erillaista konseptia verrattuna tähän ketjuun.Olisi siihen voinut jatkaa kertomalla ratkaisusanoja, koska vastaustyyli oli vapaa. Johdannon mukaan sai vastata miten vaan.
Jos kysyi vinkkiä, ei se sulkenut pois ratkaisusanojen antamista.
- Anonyymi
Mikähän mahtaa tulla kohtaan "uhata"?
- Anonyymi
Shakata siihen tulla taitaa.
- Anonyymi
Onko taalo taru ja jos, niin miksi ja onko lääkärikalenterissa lettu??? Jos niin miksi
Luet TAALO oikealta vasemmalle. Toiseen löytyy vinkki https://www.sanaristikkofoorumi.net/wordpress/forums/topic/is-3-7-2021-viikonlopun-ristikot/#post-22065
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1013502Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta83363Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää522372Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten762331Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut972307Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1392098HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364221882Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt341863Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1171801Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin491637