Onko muilla yli nelikymppisillä, jotka yrittävät vauvaa, toistuvia kokemuksia tuntemuksista, jotka saavat teidät lähes vakuuttuneiksi, että olette raskaana, mutta kuitenkin kuukautiset alkavat kerran toisensa jälkeen?
Olen 44-vuotias, ja esikoiseni on 7. Luovuin kuparikierukasta lokakuussa. Olisimme aloittaneet toisen lapsen yrittämisen jo 4 vuotta sitten, ellen olisi joutunut ennen joulua 2016 onnettomuuteen, josta kuntoutuminen kesti viime vuoteen saakka.
Kierukasta luopumisen jälkeen lähes jokaisen kierron aikana on ollut rintojen kutinaa, voimakasta mahan nipistelyä, yllättävää näläntunnetta ynnä muita tuntemuksia, jotka ovat muistuttaneet niin paljon raskausoireita, että olen vähintään kolmena kertana sanonut muutamille läheisilleni, että nyt on tainnut tärpätä. Kierrot ovat olleet 26 - 30 päivän pituisia.
Tiedän toki, että lyhyt kierto on merkki hedelmällisyyden alenemisesta. Vasta kolme viimeisintä kiertoa ovat olleet 29 tai 30 päivää. Tällä kertaa minulla oli noin 4.7. alkaen poikkeuksellisen voimakkaita vatsa- ja rintaoireita, ja harrastimme koko heinäkuun ajan seksiäkin tavallista tiheämmin. Onneksi puhuin asiasta vasta pari päivää sitten, sillä tänään kuukautiset näyttävät jälleen kerran alkaneen!
Totta kai hyväksymme sen, jos minua ei tässä iässä saa enää raskaaksi. Haluaisin lähinnä tietää, onko näitä "valeoireita" monilla muilla naisilla, ja onko niistä mitään toivoa päästä eroon.
Valeoireista
Anonyymi
0
139
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään1045253Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen553369Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,752730Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621378Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3051295Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?261243Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121106Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2361067- 421057
- 461050