Olen aina ihmetellyt koko ajan, miksi päivistykset tuhoavat joitain modeja ja muitakin pelimenetelmiä, kuten lag ja WickedWhims. (en itse silti pelaa tätä kyseistä K-18 tyylisiä ohjelmia)
The Sims 4 päivistys pilaa koko pelimenetelmän!
5
176
Vastaukset
- Anonyymi
Lisään vielä tähän
Olisiko viisaasta olla jatkossa klikkaamatta Päivitä-merkkiä Originissa, jotta se voisi säilyttää vanhan ominaisuuden ilman, että peli kärsii vaurioita? - Anonyymi
Minä käytän esim WW:iä ja paria muuta modia, sen takia en päivittelekkään heti vaan pelaan offlinessa;) Itseäkin POTUTTAA nämä jatkuvat päivittelyt jotka hajoittavat pelin.
- Anonyymi
Onko se vähän turvallisempaa ladata vain uusia lisäosia ja kamasettejä, toisin kuin päivittää pelin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko se vähän turvallisempaa ladata vain uusia lisäosia ja kamasettejä, toisin kuin päivittää pelin?
Ehkä periaatteessa, vaan ei käytännössä. Päivitysten eräs tärkeä peruste on, että ne muuttavat pelin toimintaa juuri lisäreiden ja kamasettien tukemiseksi. Toisin sanoen lisäosat ja setit eivät välttämättä toimi kunnolla - tai joissakin tapauksissa lainkaan - ilman päivityksiä.
Muitakin syitä päivityksille on kerrottu, esimerkiksi se että niiden tulisi korjata bugeja, vähentää lagia yms. Kokonaan toinen juttu on se ovatko ne korjanneet enemmän kuin rikkoneet. Sims 4-pelihän on ollut monelta osaltaan rikki jo vuosikaudet, eikä läheskään kaikkea ole korjattu kuntoon. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä periaatteessa, vaan ei käytännössä. Päivitysten eräs tärkeä peruste on, että ne muuttavat pelin toimintaa juuri lisäreiden ja kamasettien tukemiseksi. Toisin sanoen lisäosat ja setit eivät välttämättä toimi kunnolla - tai joissakin tapauksissa lainkaan - ilman päivityksiä.
Muitakin syitä päivityksille on kerrottu, esimerkiksi se että niiden tulisi korjata bugeja, vähentää lagia yms. Kokonaan toinen juttu on se ovatko ne korjanneet enemmän kuin rikkoneet. Sims 4-pelihän on ollut monelta osaltaan rikki jo vuosikaudet, eikä läheskään kaikkea ole korjattu kuntoon.Asiaa mitä sanoit. Olen se offline pelaaja, unohdin mainita että minä en ostele mitään uusia lisäosia, sen verran paskoja ja rahan nyhtämistä. Farmi olisi ollut mielenkiintoinen ajatuksena mutta sen jälkeen kun näki miten se oli toteutettu ja vielä sateenkaari lehmä(??) ei kiitos. Kun en omista uusimpia lisäosia ei tarvitse pahemmin päivittää paitsi ehkä muutamia isoimpia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843212
- 751281
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1721210Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78825Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825- 95817