Olen aina ihmetellyt koko ajan, miksi päivistykset tuhoavat joitain modeja ja muitakin pelimenetelmiä, kuten lag ja WickedWhims. (en itse silti pelaa tätä kyseistä K-18 tyylisiä ohjelmia)
The Sims 4 päivistys pilaa koko pelimenetelmän!
5
152
Vastaukset
- Anonyymi
Lisään vielä tähän
Olisiko viisaasta olla jatkossa klikkaamatta Päivitä-merkkiä Originissa, jotta se voisi säilyttää vanhan ominaisuuden ilman, että peli kärsii vaurioita? - Anonyymi
Minä käytän esim WW:iä ja paria muuta modia, sen takia en päivittelekkään heti vaan pelaan offlinessa;) Itseäkin POTUTTAA nämä jatkuvat päivittelyt jotka hajoittavat pelin.
- Anonyymi
Onko se vähän turvallisempaa ladata vain uusia lisäosia ja kamasettejä, toisin kuin päivittää pelin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko se vähän turvallisempaa ladata vain uusia lisäosia ja kamasettejä, toisin kuin päivittää pelin?
Ehkä periaatteessa, vaan ei käytännössä. Päivitysten eräs tärkeä peruste on, että ne muuttavat pelin toimintaa juuri lisäreiden ja kamasettien tukemiseksi. Toisin sanoen lisäosat ja setit eivät välttämättä toimi kunnolla - tai joissakin tapauksissa lainkaan - ilman päivityksiä.
Muitakin syitä päivityksille on kerrottu, esimerkiksi se että niiden tulisi korjata bugeja, vähentää lagia yms. Kokonaan toinen juttu on se ovatko ne korjanneet enemmän kuin rikkoneet. Sims 4-pelihän on ollut monelta osaltaan rikki jo vuosikaudet, eikä läheskään kaikkea ole korjattu kuntoon. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä periaatteessa, vaan ei käytännössä. Päivitysten eräs tärkeä peruste on, että ne muuttavat pelin toimintaa juuri lisäreiden ja kamasettien tukemiseksi. Toisin sanoen lisäosat ja setit eivät välttämättä toimi kunnolla - tai joissakin tapauksissa lainkaan - ilman päivityksiä.
Muitakin syitä päivityksille on kerrottu, esimerkiksi se että niiden tulisi korjata bugeja, vähentää lagia yms. Kokonaan toinen juttu on se ovatko ne korjanneet enemmän kuin rikkoneet. Sims 4-pelihän on ollut monelta osaltaan rikki jo vuosikaudet, eikä läheskään kaikkea ole korjattu kuntoon.Asiaa mitä sanoit. Olen se offline pelaaja, unohdin mainita että minä en ostele mitään uusia lisäosia, sen verran paskoja ja rahan nyhtämistä. Farmi olisi ollut mielenkiintoinen ajatuksena mutta sen jälkeen kun näki miten se oli toteutettu ja vielä sateenkaari lehmä(??) ei kiitos. Kun en omista uusimpia lisäosia ei tarvitse pahemmin päivittää paitsi ehkä muutamia isoimpia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949217Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki564819Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414511Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit532833Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001546- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641232Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota421202Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1691154