Olen aina ihmetellyt koko ajan, miksi päivistykset tuhoavat joitain modeja ja muitakin pelimenetelmiä, kuten lag ja WickedWhims. (en itse silti pelaa tätä kyseistä K-18 tyylisiä ohjelmia)
The Sims 4 päivistys pilaa koko pelimenetelmän!
5
120
Vastaukset
- Anonyymi
Lisään vielä tähän
Olisiko viisaasta olla jatkossa klikkaamatta Päivitä-merkkiä Originissa, jotta se voisi säilyttää vanhan ominaisuuden ilman, että peli kärsii vaurioita? - Anonyymi
Minä käytän esim WW:iä ja paria muuta modia, sen takia en päivittelekkään heti vaan pelaan offlinessa;) Itseäkin POTUTTAA nämä jatkuvat päivittelyt jotka hajoittavat pelin.
- Anonyymi
Onko se vähän turvallisempaa ladata vain uusia lisäosia ja kamasettejä, toisin kuin päivittää pelin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko se vähän turvallisempaa ladata vain uusia lisäosia ja kamasettejä, toisin kuin päivittää pelin?
Ehkä periaatteessa, vaan ei käytännössä. Päivitysten eräs tärkeä peruste on, että ne muuttavat pelin toimintaa juuri lisäreiden ja kamasettien tukemiseksi. Toisin sanoen lisäosat ja setit eivät välttämättä toimi kunnolla - tai joissakin tapauksissa lainkaan - ilman päivityksiä.
Muitakin syitä päivityksille on kerrottu, esimerkiksi se että niiden tulisi korjata bugeja, vähentää lagia yms. Kokonaan toinen juttu on se ovatko ne korjanneet enemmän kuin rikkoneet. Sims 4-pelihän on ollut monelta osaltaan rikki jo vuosikaudet, eikä läheskään kaikkea ole korjattu kuntoon. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä periaatteessa, vaan ei käytännössä. Päivitysten eräs tärkeä peruste on, että ne muuttavat pelin toimintaa juuri lisäreiden ja kamasettien tukemiseksi. Toisin sanoen lisäosat ja setit eivät välttämättä toimi kunnolla - tai joissakin tapauksissa lainkaan - ilman päivityksiä.
Muitakin syitä päivityksille on kerrottu, esimerkiksi se että niiden tulisi korjata bugeja, vähentää lagia yms. Kokonaan toinen juttu on se ovatko ne korjanneet enemmän kuin rikkoneet. Sims 4-pelihän on ollut monelta osaltaan rikki jo vuosikaudet, eikä läheskään kaikkea ole korjattu kuntoon.Asiaa mitä sanoit. Olen se offline pelaaja, unohdin mainita että minä en ostele mitään uusia lisäosia, sen verran paskoja ja rahan nyhtämistä. Farmi olisi ollut mielenkiintoinen ajatuksena mutta sen jälkeen kun näki miten se oli toteutettu ja vielä sateenkaari lehmä(??) ei kiitos. Kun en omista uusimpia lisäosia ei tarvitse pahemmin päivittää paitsi ehkä muutamia isoimpia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️622150Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381803Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711410Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211404Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211044Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.70995Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä84949Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost132874En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9872- 70838