Corona rokote ei toimi sanoo huippu lääkärit.

Tätä viestiä on tullut ympäri maailmaa ,että variantit muuntuu liian nopeasti ,että pistos lääkkeet pysyisi vauhdissa mukana.
Mitä mieltä itse olet ,tästä hyvin selvästä asiasta ,jonka ammatti lääkärit ovat todenneet mm Israelin mallin pohjalta ja muualta.
Nyt yhteiskunta järjestelmä tulisi muuttaa.Onko ideoita ,miten.
Ps.Lääkejätit tietysti kieltää asian ,kun pelissä on tähtitieteellisiä summia ,mitä pyörii järjestelmässä tai pikemmin maailma on lääkejättien käsissä.

6

1036

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tätä viestiä ei ole tullut ympäri maailmaa, ihan sama paljonko täällä länkytät paskaa.

    • Niin..kannattaa pitää silmät auki ja jos on älyä myös tutkia asioita.
      Aivan selviä viestejä tulee jokapuolelta ,että rokote ei toimi.
      On kaksois rokotuksen jälkeen tauti iskenyt.
      Israel etunenässä.
      Variantit vahvistuu ja kehittää uusia muotoja saaden rokotuksista sysäyksen siihen.

    • Anonyymi

      Netti on aarreaitta ...ja myös viemäri.
      AP kahlaa syvällä viemärissä ja uskoo sieltä tulevia "lääkäreiden" kirjoituksia.
      Vaikeaa tajuta kuinka suomea osaava ihminen VOI olla noin vedätettävissä ja uskoo kaiken viemäristä pursuavan!

    • Anonyymi

      Israelissa rokotettiin 95% kansasta jo keväällä ja nyt siellä leviää koronavirus edelleen. Ei toimi ei.

      • Niinpä ja sitten ihmiset ovat tajunneet vihdoin ,että rokotetut levittää tautia ja on sairaala hoidossa.
        Onneksi hyvin moni rokotettu on sanonut ,että nyt riittää tää rokote hulluus.
        Tajuavat jo monet ,että piikki piikiltä pahemmat oireet.


    • Anonyymi

      Sillä rokotteella pystytään vain lieventämään oireita. Jos koronan saat niin ei se 2 rokotetta estä sitä. Levität sitä vaan kaupungilla korona passisi kanssa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      93
      2935
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      47
      2427
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      44
      1208
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      37
      1027
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      879
    6. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      244
      778
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      10
      764
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      710
    9. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      48
      648
    10. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      46
      613
    Aihe