Lapseni kavereineen halusi nukkua meidän trampoliinilla pari yötä sitten pihassamme . Ei muuta kuin pressu päälle ja kamat trampalle, luotin heihin.
Kuitenkin tänäaamuna sain valituksen naapuriltani kovista äänistä ja valoista. Mitä voin tehdä:/ en halua olla häirikkö
häiriköimme tietämättämme naapureita..
Anonyymi
2
116
Vastaukset
- Anonyymi
Kiellät tietenkin vastaisen häiriköinnin kun nyt tiedät että yöpyminen ei onnistu, eli et ole kasvattanut huomioimaan eli esimerlilläsi korostanut tarpeeksi, että muut pitää ottaa huomioon päivällä ja yöllä.
- Anonyymi
Sovintopillua kannattaa yrittää tarjota, tai vaikka kakkosta, jos se on enempi mieleen.
jos tämä järjestely sopii naapurille, ei lasten kasvatukseen tarvitse sen enempää paneutua, paneudut itse vaan, naapurin/ien kanssa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 522017
- 621932
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121475- 611281
- 501239
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643