Onko tuttu firma onko kokemuksia, nykyään kiertää eri paikkakunnilla ja myy seurojentalolla. Onko rehellistä touhua vai huijausmyyntiä? En uskalla ostaa vielä ennekuin kuulen miten on, vai menenkö muualle ostamaan. Epäilyttää nuo mainokset onko tottakaan.
Sänky ja soffavarasto
19
3408
Vastaukset
- Anonyymi
ihan rehellistä hommaa se on, olen ostanut, ja ostan vastaisuudessakin, pohjalaisten huonekalufirmojen tuotteita.
- Anonyymi
Kiitos tiedosta, luulin että ovat Virosta. Liityykö Suomi soffaan?
- Anonyymi
Menemme eläkkeelle! Raju loppuunmyynti! Vain huomenna!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menemme eläkkeelle! Raju loppuunmyynti! Vain huomenna!
Juuri tänään kuulin, että eläkkeellejääminen tapahtuu ensi viikolla, on sitä jo muutama vuosi mainostettukin.
Olisivat myyneet 9000 euron seniorisängyn 3000:lla, kun ensin niitä oli vain kaksi jäljellä, hetken päästä vain yksi. En ostanut. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri tänään kuulin, että eläkkeellejääminen tapahtuu ensi viikolla, on sitä jo muutama vuosi mainostettukin.
Olisivat myyneet 9000 euron seniorisängyn 3000:lla, kun ensin niitä oli vain kaksi jäljellä, hetken päästä vain yksi. En ostanut.Lupasivatko suullisestikin eläköityä vai oliko tuo samaa vanhaa lehtimainontaa, jota ovat harjoittaneet 4.5.2021 alkaen? No hyvähän se on jos vihdoinkin täyttävät lupauksensa. Ei jää ikävä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri tänään kuulin, että eläkkeellejääminen tapahtuu ensi viikolla, on sitä jo muutama vuosi mainostettukin.
Olisivat myyneet 9000 euron seniorisängyn 3000:lla, kun ensin niitä oli vain kaksi jäljellä, hetken päästä vain yksi. En ostanut.Onhan se melkoista harjoittaa eläköitymistä ja loppuunmyyntiä vuodesta toiseen. Alla muutama esimerkki eläköitymisistään. KS HeliCom Oy on kyseisen yrityksen virallinen nimi eri aputoiminimiensä taustalla. Liikkeen Nordean kautta järjestämä luotto ei ollut korotonta, vaan kyllä siinä vaan on todellista korkoa, kun Tuohi-luottokortin tilinhoitokulu laskutetaan kuukausittain päälle, joten mainoksista saa siitäkin asiasta väärän kuvan.
https://www.lehtiluukku.fi/esikatselu/hameen_sanomat/4.5.2021/278234.html
https://www.lehtiluukku.fi/lehdet/hameen_sanomat/22.11.2022/327190.html
https://www.lehtiluukku.fi/esikatselu/salon_seudun_sanomat/16.7.2023/348975.html
https://www.lehtiluukku.fi/lehdet/hameen_sanomat/3.3.2024/370570.html
https://www.lehtiluukku.fi/lehdet/lempaalan-vesilahden_sanomat/20.3.2024/371959.html - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lupasivatko suullisestikin eläköityä vai oliko tuo samaa vanhaa lehtimainontaa, jota ovat harjoittaneet 4.5.2021 alkaen? No hyvähän se on jos vihdoinkin täyttävät lupauksensa. Ei jää ikävä.
Mistäköhän mööbelitalosta on ollut puhe tuossa artikkelissa?
https://www.lansivayla.fi/paikalliset/5363386 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lupasivatko suullisestikin eläköityä vai oliko tuo samaa vanhaa lehtimainontaa, jota ovat harjoittaneet 4.5.2021 alkaen? No hyvähän se on jos vihdoinkin täyttävät lupauksensa. Ei jää ikävä.
31.7.2024 eläköityvät Porissa, joten se siitä ensi viikolla eläköitymisestä.
- Anonyymi
Pohjanmaan kaluste, on useimmiten siinä jotenkin..
- Anonyymi
Onkohan noin kuitenkaan?
- Anonyymi
Oli joskus Espoon Matinkylän Isossa Omenassa kun minäkin. Yritettiin eka myydä toista tuotetta kuin mitä sitten ostin. Yli vuoden ollut ostamani mekanismisohva. Tykkään edelleen. Kätevää kun keski-istuimen selän voi laskea ja sillä saada tason kahdella juomapidikkeellä, ei löydy sellaista ominaisuutta kaikista mekanismisohvista.
Karkkilaaria ei ole, toisin kuin Jyskin vastaavassa, puolet halvemmassa Batum-versiossa, jossa vain kaksi istuinta ja keskellä avattava laatikko juomapidikkeineen ja mainittuine karkkitiloineen.
Toivottavasti tämä tieto auttaa päätöksessä kummanlainen malli olisi enemmän mieleen. - Anonyymi
On siellä ainakin jotain nahkasohvia alle 400 euron. En tiiä onko miten hyviä ja onko pohjamaan kalusteen tekemiä? Viimeksi en kerennyt kun oli vaan vähän aikaa paikkakunnalla. Hankala vähän tavotella.
- Anonyymi
On SänkySoffaVarastolla nettikauppakin. Vai oliko viimeinen virke pilaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On SänkySoffaVarastolla nettikauppakin. Vai oliko viimeinen virke pilaa?
Mikähän on nettiosoite
- Anonyymi
Toivaisen Harri siellä häärää taustalla. Ja jos haluatte tietää kuka Toivainen on niin googlatkaa. Kuuluisa Suomisoffahan se siellä. Mainoksetkin ihan samanlaisia kun ennenmuinoin Suomi Soffan mainokset.
- Anonyymi
Joo ei pääse sivuille ja näkemään mitään.
- Anonyymi
Kotimaan Sänky Soffa nimellä kiertää kuoma-autoilla nykyään. Kalliiksi tuli naapurivanhukseni käynti siellä, ja harmitusta on riittänyt. Eläköityneet ja loppuunmyyneet 2021 lähtien.
- Anonyymi
Toimittajien olisi hyvä tehdä juttu, jossa selventäisivät kuluttajille, mikä Kotimaan Sänky Soffa / Sänky- ja Soffavarasto / KS HeliCom Oy -nimillä tunnetun liikkeen eläköitymisessä on kestänyt ja kestää. Luulin loppuunmyynnin kestävän maksimissaan 6 kk. On mennyt jo moninkertaisesti tuon yli. Onko KKV hereillä? Miksi kilpailijahuonekaluliikkeet eivät ole vielä huomanneet rajua ylitystä? Onko osa niistäkin saattanut menettää jopa satojatuhansia euroja myyntiä eläköityjäyrityksen loppuunmyyntiylikeston myötä?
Kuluttajilla lienee oikeus tietää noinkin keskeisesti ostopäätökseen potentiaalisesti vaikuttava seikka.- Anonyymi
Ks helicom oy loppuunmyy yhä vaan. Viimeksi tehtaan varastoa. Lehdessä nimenä kotimaan sänky soffa ja tekee kiertokauppaa työväentalolta työväentalolle ym tiloihin perustaa päiväksi huonekalumyymälöitä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a677510Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�2426395Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,864616Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K1093838Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut673106Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii742976Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1282669SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het342118Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan621947Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä
Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii2571883