Hyväntekijät, talkoolaiset ja te muurahaiset siellä alhaalla.

Anonyymi

Olen aina kannattanut hyväntekeväisyyttä, ja pitänyt sitä hyvänä asiana. Kyllä nyt Marinin kelpaa nukkua 6500 - Euron sängyssä. Ruuistahan on jo ollut puhe mutta muu lista on pitkä. Edustuskäyttöön sai hankkia tavaroita? Poseeraako naisoletettu seuraavaan vogueen sängyssään? Kysymys kuuluukin olenko nyt ymmärtänyt niin, että eikö pääministeri maksa yhtikäs mitään itse? Eikä taida sänky jäädä tuonne kun valta vaihtuu. Tuskin seuraava pääministeri kelpuuttaa tämän läpi n*ssitun taistolais-johtajan vanhan sängyn.

6

303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on nääs mamuilla ja valtaa pitävillä tuet kunnossa tässä maassa , muista viiiiiis....

    • Anonyymi

      On säitä pidellyt, saas nähdä miten pitkään.

      • Anonyymi

        Luvattu ukkosta Kesärannan päälle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Luvattu ukkosta Kesärannan päälle.

        Muutama poutapäivä on kuulema tiedossa. Onhan toki kesää vielä jäljellä.


    • Anonyymi

      Toiset pääministerit ovat sentään osanneet sumplia asiansa niin, ettei näitä kohuja syntyisi. Kaikki ovat varmasti saaneet etuja ja vaikka mitä ei olisi kuulunutkaan saada. Sannalla nyt vain tuntuu kasvavan nälkä syödessä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      180
      11299
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      56
      5381
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2627
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      38
      2301
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1811
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1735
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      38
      1393
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      37
      1319
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1226
    10. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      26
      1159
    Aihe