Moikka tarvisin kipeästi apua! Olen yrittänyt etsiä mikä minun alapäätäni vaivaa.. emättimen aukon ympärillä on punoittava iho joka saattaa rikkoutua välillä. Ihan kuin ihon päälle kertyisi myös jotain valkoista juttu.(onkohan se kuollutta ihoa?). Sitä kutittaa välillä, mutta vain hyvin vähän. Enemmänkin kirvelee rikkoutuneen ihon takia. Kuuluuko hiivaan tälläiset oireet vai onkohan jotain ihan muuta. Käytän myös e-pillereitä voisikohan johtua limakalvojen kuivuudesta?
Alapää vaiva
Anonyymi
2
323
Vastaukset
- Anonyymi
oireet kuuluvat suomi24 mederaattorille
- Anonyymi
valkojäkälä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688