On tapauksia isät eivät halua tavata jälkikasvuaan.Olen asunnot eräässä taloyhtiössä yli 15 vuotta,en kertaankaan ole kuullut,nähnyt lasten käyvän isänsä luona. Se kyllä kertoo paljon isä lapsisuhteesta ja isästä.Sossu maksaa ruokkomaksut.
Omien lapsien tapaaminen avioeron sattuneessa.
Anonyymi
161603
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Siinä tulee mieleen rakkauden onnenhetket makuuhuoneessa...
Eikö omatuntokolkuta yhtään!!!!
Eihän näillä perhepinnareilla ole omatuntoaKyllä yhteiskunta lapset elättää,itsekkin elävät yhteiskunnan tuella,Uudet pyörät pitää saada joka vuosi,joskus 2 pyörät mistä on myydä toiset saapi ainakin kaljarahat. Tälläistä on nyky yhteiskunnassa.Töitä ei haluta tehdäkään ,jos olisi jotain ei oteta vastaan.Tuet juoksee ,käväisen s marketissa tai k supermarketissa missä laskuni on yhteikunnantuella valmiina odottamassa vain allekirjoitusta vailla.
Tais olla hetkellistä siellä makuuhuoneessa..
Ainahan se on hetkellistä. Pallit vaan tyhjyksi!
On se kyllä ihanaa huomata, kun kävin kylällä, että musta Hemmo on antanut hellyyttä nerdy tytölle. Eikö se ole sama asia, että koira nylkyttää kissaa tai Veijo Baltzar tekee näytelmän aiheesta; Onko rotumme syrjintää tää. Mercedes Bentso selittää ja presidentti Halonen kauhistelee, että tulikin myönnettyä se kulttuurineuvos arvonimi.
Tasa-arvo ja yhdenvertaisuus nyky-yhteiskunnassa🥰
Tälläistä tapahtuu meidän aikana. Vaikka et myötänytkään omiasi laiminlyötisijä kysymys oli isistä eli perhepinnareista jotka eivät halua tavata lapsiaan saatikka maksaa elatusmaksuja.Luulesi että sydämessä olisi särö,lapset eivät ole isäänsä tavanneet moneen vuoteen.Toisaalta eihän tälläinen ihminen tarvitsekkaan nimeä Isä.
Olet aivan oikeassa,perhepinnarit eivät maksa elatustukea,yhteiskunta maksaa näitten poloisten elatusen,eli me veromaksajat.Isä"pakoilee,lapset eivät halua nähdä koko tyyppiä.Isänä minulla kyllä olisi omatunto mukana.On tapauksia missä isä ei tavannut lapsiaan moneen vuoteen,eikä ole äidistä kyse vaan "isä"ei halua nähdä lapsiaan,ei kylläkään voi puhua isästä
Olen itse isä, joka ei halua tai voi nähdä omaa lastaan. Olen paskaisä monen mielestä, jotka eivät tiedä mitä minun aivoissani on tapahtunut. Olen pahoillani loppuun asti.
Linnassa tai hengettömänä.
Jospa et nyt olettaisi yhtään mitään ja luulotautikin on paha tauti. Joten ole päättelemättä asioita. Asia ei sinulle mitenkään kuulu ja syitä voi olla monia ja niistä sinun ei tarvi tietää.
Ei. Ei hän ole luulosairas. Hän vain luulee olevansa luulosairas.
Turhia omia johtopäätöksiä.
Lasten isä voi olla vainaja tai vankilassa,,sieltä ei pääse helpolla lapsia tapaamaan vaan lapset menevät sinne tavattavaksi.
Mistä tiedät, että lasten äiti yleensä haluaa isän käydä tapaamassa lapsiaan.
Jos näin niin tapaaminen voidaan tehdä jossain muualla pois sinun silmien alta.
Joten,,osta oma elämä ja nauti siitä.
Juurikin+näin!+Me+tehtiin+aviomieheni+kanssa+sopimus,+että+jos+erotaan,+niin+se+joka+lähtee+lätkimään+ottaa+tenavat+mukaansa+ja+huolehtii+lapsista+100+%:sesti....+Nyt+on+oltu+yhdessä+liki+40+veee.
Vieläkö huolehditte kakaroistanne niinkuin äitini minusta? Olen 67v, juuri eläköidyin.
Tänäpäivänä olemme lastemme heidän perheidensä kanssa parhaita ystäviä. He ovat tajunneet, että äiti/isi -suhteesta voi aikuistuttuaan tulla luotettavimpia ystäviä. Jotkut kuitenkin jäävät tasolle äiti ja isä, näinollen vanhenevat lapset luulevat kaiken olevan "lapsista huolehtimista". Ymmärsitkö? Minä ainakin kannan huolta/iloitsen yms kaikista ystävistäni.... jne.