Photoshopilla

Olen ajatellu hankkia photoshop kotikäyttöön mikähän se olisi hyvä jolla voisi upottaa valokuviin päivämäärät?
3693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Päivämääräthän saa kuviin laitettua millä vaan kuvankäsittelyohjelmalla...

Äänestä
  • Siis kun teettää paperikuvia niin kuvaan upotettua
    vaikka oikiaan ala reunaan.
    Käsittääkseni ei mllä vaan kuvankäsittelyohjelmalla saa laitettua vai onko näin?

    Äänestä

  • päivämäärät kirjoitti:

    Siis kun teettää paperikuvia niin kuvaan upotettua
    vaikka oikiaan ala reunaan.
    Käsittääkseni ei mllä vaan kuvankäsittelyohjelmalla saa laitettua vai onko näin?

    Eli olet siis tekemässä digikuvista paperikuvia.
    No editoit sen päivämäärän siihen digikuvatiedostoon ennen kuin lähetät sen tiedoston kuvanteettänöön.

    Teettämöt taitavat suosia tiedostomuotona JPG:tä jolloin voit millä vaan kuvankäsittelyohjelmalla niitä kuvia editoida ennen lähetystä. Jo Windows:n Paint -ohjelmallakin se onnistuu, ainakin hiukkasen uudemmissa Windows -versioissa eikä siten maksa mitään. JPG -tiedostoja osaavat muokaka kaikki yleisimmät kuvankäsittelyohjelmat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


päivämäärät kirjoitti:

Olen ajatellu hankkia photoshop kotikäyttöön mikähän se olisi hyvä jolla voisi upottaa valokuviin päivämäärät?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu