Ufoilu onkin sellaista modernia uskonnollisuutta, sellaista teknistä sellaista ihmiselle joka välittää enemmän teknologiasta kuin jumalasta taikka "hengellisistä asioista".
Ja kaikkien noiden ilmiöiden (siis niihin joihinka ei ole luonnollista selitystä) takana samat henki-olennot.
Maaniset, "kuolleet omaiset", UFOt on kaikki samoja hemmoja
6
746
Vastaukset
- Anonyymi
Noiden henki-olentojen tarkoitus, ainakin osittain, on pitää ihmiset kiireisinä jahtaamassa taikka analysoimassa jotain valoilmiötä tain muuta sellaista. Vähän niinkuin ihmiset kun ne saa kissan jahtaamaan jotain valoapistettä.
- Anonyymi
Ja ne kuolleet omaiset jotka joskus jollain tavalla näyttäytyy joillekin, niiden tarkoitus on saada ihmiset uskomaan asioita joilla ei ole mitään tekemistä Raamatun totuuden kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja ne kuolleet omaiset jotka joskus jollain tavalla näyttäytyy joillekin, niiden tarkoitus on saada ihmiset uskomaan asioita joilla ei ole mitään tekemistä Raamatun totuuden kanssa.
Raamatun mukaan kuollut ei ole tietoinen mistään (Saarnaaja 9:5, 10). Kuolleiden ainoa toivo on ylösnousemus
- Anonyymi
Heh heh. Saatatte olla oikeassa. Hauska aloitus ja kommentti. Toisaalta kai jossain on älyllistä ja ystävällistä elämääkin. Tai sitten pitää olla itse se ystävällinen älyllinen.
- Anonyymi
omen aatelisto koettaa saada diplomaattisia koskemattomuutta itselleen. Tässä auttaa Venäjän aatelisto eli Oligarkit. Kun aatelisto on diplomaatti asemansa saanut he alkavat keppihevostalli kansalaisten päällä. Tämä johtaa levottomuuksien joiden kautta Vasemmisto koettaa nousta valtaan. He pyytävät Venäjän avuksi sotilaallisesti ja tästä seuraa selkkaus jossa Yhdysvallat NATO avusteisesti hyökkää Suomeen. Tästä seuraa vain verinen sota, joka tuhoaa Suomen infrastruktuurin ja sadoin tuhansin ihmisiä kuolee Seuratkaa silmä kovana missä on Venäjän kollaboraattoreita. Yksi paikka ovat hyväntekeväisyysjärjestöt.
Toisaalta juonessa on mukana myös uskonnollisia liikkeitä yhden sellaisen pyhäkkö löytyy Helsingin Hietalahdessa,he haluavat kostaa Suomelle historian vääryyksiä.
Johtohahmona sieltä löytyy eräs Guy - Anonyymi
Mitä ufot ovat?
http://www.jariiivanainen.net/mitaufotovat.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908326Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424728Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414391Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit452595Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.981478- 401296
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441246Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641152Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671090