Japanilaisen autovalmistajan Toyotan nettovoitto yli viisinkertaistui huhti-kesäkuussa vuoden takaiseen verrattuna. Voiton reipas kasvu merkitsee sitä, että Toyota on toipunut koronakuopasta nopeammin kuin useimmat sen kilpailijoista.
https://www.savonsanomat.fi/uutissuomalainen/4245455
Toyota on taloudellisesti vahva autonvalmistaja
12
57
Vastaukset
- Anonyymi
Halpuutus ja ylihinnoittelu tekivät tehtävänsä.
- Anonyymi
Aivan, ei voi kun ihmetellä kuinka tyhmiä kuluttajat on. No kieltäytyyhän monet jopa korona rokotteesta kun pelkäävät piikki tai uskovat sairaisiin valemedioihin jne.
Puolet Suomen vangeista on kieltäytynyt rokotteesta ja se kertoo sen millaisissa piireissä järki ei ole ihan terävintä ja jotenkin se ajatus johdattaa Toyotan ostajiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan, ei voi kun ihmetellä kuinka tyhmiä kuluttajat on. No kieltäytyyhän monet jopa korona rokotteesta kun pelkäävät piikki tai uskovat sairaisiin valemedioihin jne.
Puolet Suomen vangeista on kieltäytynyt rokotteesta ja se kertoo sen millaisissa piireissä järki ei ole ihan terävintä ja jotenkin se ajatus johdattaa Toyotan ostajiin.On sulla kuvitelmat.
- Anonyymi
Volkswagen on maailman velkaantunein yhtiö – Jopa Suomen valtionvelka kalpenee Volkswagenin 168 miljardin euron velkavuoren rinnalla
https://tekniikanmaailma.fi/volkswagen-on-maailman-velkaantunein-yhtio-jopa-suomen-valtionvelka-kalpenee-volkswagenin-168-miljardin-euron-velkavuoren-rinnalla/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Volkswagen on maailman velkaantunein yhtiö – Jopa Suomen valtionvelka kalpenee Volkswagenin 168 miljardin euron velkavuoren rinnalla
https://tekniikanmaailma.fi/volkswagen-on-maailman-velkaantunein-yhtio-jopa-suomen-valtionvelka-kalpenee-volkswagenin-168-miljardin-euron-velkavuoren-rinnalla/Aivan, tuohon aikaan Toyotan velka oli "vain" 122miljardia, tosin VW: omaisuus on paljon enemmän kuin velka.
Taitaa nämä talousasiat olla sulle kovin vieraita? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan, tuohon aikaan Toyotan velka oli "vain" 122miljardia, tosin VW: omaisuus on paljon enemmän kuin velka.
Taitaa nämä talousasiat olla sulle kovin vieraita?Älä valehtele.
- Anonyymi
Tapahtumat viime aikoina osoittavat, että Toyota avaa itse kullekin tiedon ja ymmärryksen portin kohti vastuuntuntoisten yhteistyökumppaneiden aatteellisia intressejä.
Keskeiset ideologiset periaatteet osoittavat, että Toyota opettaa sisäistämään ilmiöiden liiallista nonfiguratiivisuutta.
Täytyy siitä huolimatta että maailmalla on viime aikoina tapahtunut paljon, todeta, että Toyota yllättää toimivuudellaan, ja selvittää samalla ongelmanratkaisukyvyn huipentumaa.
Jopa Toyota auttaa käyttäjää ymmärtämään vastuunalaisia kontradiktioita.
Oudoksuttavaa kyllä, on useasti todettu, että Toyota järkeistää käsitystämme kyseisestä asiakokonaisuudesta, mihin tavallaan liittyy myös organisaation sisäisiä ratkaisumalleja.- Anonyymi
Hihii, koulut ei sovi kaikille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hihii, koulut ei sovi kaikille.
Talouden pidosta löytyy jos jonkinmoista hienoa termiä mutta kansanautokonsernin velkaisuus ja syyt miksi näin on päässyt käymään on kyllä ihan maalaisjärjellä ymmärrettävissä. Syöksykierre on oiva sana kuvaamaan historiaa. Alunperin jo velkainen konserni alkoi käyttämään puoli-ilmaisia epäkurantteja materiaaleja joista ei muuta voinut syntyäkkään kuin suttaja sekundaa jasurullisen kuuluisaa lopez-laatua. Päästövaatimuksia kun ei muuten pystytty noudattamaan niin keksittiin päästöhuijausohjelma. Onneksi jenkit käräyttivät tarkoitushakuisen kriminaalin Ainakin 30 miljardia jysähti yhdessä yössä kaiken muun rajun velkakuorman päälle ja nyt kinniallista Toyotaa haukkumalla yritetään kuiville.
Onneksi konserniasiakkaat pääsevät maksamaan. On kuin melkein lottovoitto kun pääsin volkkarista eroon. Tilaakin tuli takaloosteriin kun ei tarvi enää öljykanisteria pitää mukana. Niin ja mielenrauhaa ei voi rahalla mitata.
- Anonyymi
Toyotaan voi aina luottaa. Se valmistaa vähäpäästöisiä autoja ympäristöystävällisesti. Lisäksi sen valmistamat autot ovat luotettavia ja pitkäikäisiä.
- Anonyymi
On hyvin vaikea johdatella asioita siten, että Toyota pieru avaa itse kullekin tiedon ja ymmärryksen portin kohti nykysukupolvia henkisesti rasittavaa elämäntyyliä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On hyvin vaikea johdatella asioita siten, että Toyota pieru avaa itse kullekin tiedon ja ymmärryksen portin kohti nykysukupolvia henkisesti rasittavaa elämäntyyliä.
Miten sinulla on tuon "ymmärryksen" laita?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.845167Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.263488Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j382838Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin162011Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.581820- 471586
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2721523- 941382
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441366Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.731078