Kaljotteliat kunnioittaa hautarauhaa. Oli niin järjetön kirjoitus Forssan lehdessä. Usuttaa ihmisiä juomaa hautausmaan porteille ja vielä kyyti järjestetään huhhu. Kannattas ajatella ennenkuin kirjottelee tuollaista sontaa.
Väärillä teillä
4
125
Vastaukset
- Anonyymi
Olis vielä vaikka oman sukulaisen hautajaiset.
- Anonyymi
Se on wäärin mutta ymmärrettävää Forssan kyseessä ollen. Juopot kuljetusta tarvitse kuin putkaan, jota ei nykyään tapahdu kun putkat on Hlinnassa. Sinne saakka poliisit ei yökkääviä lähde kuskaamaan. Toimintatapa voisi olla semmoinen että nämä Forssan legendat vietäisiin kyydillä Hämeenlinnaan ja annettaisiin toimittaa itsensä omin avuin rakkaaseen kotikaupunkiinsa takaisin. Mieluiten kävellen.
- Anonyymi
No eipä yllätä, ihme kyllä. Jotenkin niin perus-vorssalaista meininkiä.
Mutta mitäpä sitä ihmeitä odottaakaan. - Anonyymi
On se niin wäärin kun mopo karannut, kuin nuorilla. Joskus ajattelee mitä lapset pitää iskän ja isoiskän kirjoituksista.
Toisaalta FL mielipiteet on mielenkiintoinen ja harvinaisen hassu kirjoittelu sivu. Sen takia tilaan Forssan lehden.
Meille opetettiin kotona, että maailman asioita ei kannata ajatella, olen huomannut sen olevan niin hyvä. Hiukset ovat päässä ja harmaantuminen poistui, kun jäin eläkkeelle. Työpaikka opetettiin, kun jäin eläkkeelle vuonna 1999, kun puhuu naisista tai rahasta seuraa tarkasti, kenelle ja missä aiot puhua..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592852- 1252060
- 921778
- 1631365
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731331- 621282
- 691165
- 691122
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731059Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331007