Aika hurjaa menoa täällä uudessa perheessä

Anonyymi

aina joku tulee ja menee, ovi käy tiuhaan tahtiin. Äitipuolena joskus kattelen et on se vilkasta. Mihen 5 lasta ja mun neljä niin kyllä tässä kasvattajana on kovilla. Säännöt on ensisijaisen tärkeitä että kaikki tekee kuin sanotaan ja minä yritän pyörittää tätä palettia.

Älkää perustako uuttaperhettä, se on rankkaa ja vain harva pystyy. En suoittele, miehen puolella on aina niitä ongelmalapsia ja ongelma eksä, minun puolta onkaikki tosihelppoo ja ollankinesimerkkinämeihen puolelle, mutta eivät ymmärrä.

Onneksi lähtevät taas kouluun jotta meillä on rauha maassa ja saadaan olla vaan. En koskaan ole haukkunu miehen eksää ja lapsia mutta on ne kauheita, minä olen lapsineni ainoo järkevät tässä huushollissa. Huh huh.. en suosittele heikoille... ruokaa menee mutta kukaan ei siivoo, komentaa ei saa mutta riehua saa... sohvakin uusitaan joka vuosi kunhajoo.

3

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika hurjaa menoa täällä uusperheessä, aina joku tulee ja menee, ovi käy tiuhaan tahtiin. Isäpuolena joskus kattelen et on se vilkasta. Naisen 5 lasta ja mun neljä niin kyllä tässä kasvattajana on kovilla. Säännöt on ensisijaisen tärkeitä ,että kaikki tekee kuin sanotaan ja minä yritän pyörittää tätä palettia.

      Älkää perustako uusperhettä , se on rankkaa ja vain harva pystyy. En suoittele, naisen puolella on aina niitä ongelmalapsia ja ongelma exmies juoppo ja työtön luuseri, minun puolta on kaikki tosi helppoo ja olla esimerkkinä naisen puolelle, mutta eivät ymmärrä.

      Onneksi lähtevät taas kouluun jotta meillä on rauha maassa ja saadaan olla vähän aikaa rauhassa. En koskaan ole haukkunu naiseni eksää ja lapsia mutta on ne kauheita, minä olen lapsineni ainoot järkevät tässä huushollissa. Huh huh.. en suosittele heikoille... ruokaa menee ja rahaa palaa, mutta kukaan ei siivoo, komentaa ei saa mutta riehua saa... sohvakin uusitaan joka vuosi kun hajoo.

    • Anonyymi

      On se, kun osa lapsista käyttäytyy hyvin ja toisen ei, se vie aikaa ennenkuin he ovat samalla tasolla. On se kumma ettei mihen lapset koskaan osaa mitään.
      Eksä huutaa eteisessä ja lapset ulkona ja ole siinä nyt sitten perhe.

      olen kovasti yrittänyt kasvattaa miehen lapsia muutei siität ule mitään. Paras kunlähtisimme rauhallisille paikkakunnille, ja saisivat jäädä tänne helskaamaanja häiriköimään muita, ei mun ole pakko kasvattaa heitä, vaikka kuin haluisivat mun jäävät itku silmässä etten lähtisi. Mutten jaksa tätä.

      Kun ei kuunnella eikä tehdä mitä sanon niin se ressaa.

      • Anonyymi

        On se, kun osa lapsista käyttäytyy hyvin ja toisen ei, se vie aikaa ennen kun he ovat samalla tasolla. On se kumma ettei naisen lapset koskaan osaa mitään.
        Eksä huutaa eteisessä ja lapset ulkona ja ole siinä nyt sitten perhe.

        olen kovasti yrittänyt kasvattaa naiseni lapsia muutei siitä tule mitään. Paras kun lähtisimme rauhalliselle paikkakunnalle , ja saisivat jäädä tänne melskaamaan häiriköimään muita, ei mun ole pakko kasvattaa heitä, vaikka kuin haluisivat mun jäävät itku silmässä etten lähtisi. Mutta en kerkeis tätä.

        Kun ei kuunnella eikä tehdä mitä sanon niin se tressaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      259
      2389
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      70
      2378
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1558
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      41
      1401
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1329
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1019
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe