tämmönen oululainen firma teki meil tarjouksen peltikaton maalauksest. millasii kokemuksia muilla on?
hinta tuntunu pikkasen kalliilta. jäätiin miettimään mitä tehtäis.
Valttikate kokemuksia
12
8792
Vastaukset
- Anonyymi
Hieno tuli painepesurin ja Rubber-pinnoitteen jäljiltä. Tuo onnistuu, jos Vartissasi on asbestia sideaineena.
- Anonyymi
isot puheet, pienet teot ja kallis!
- Anonyymi
Paljon halvempi kuin peltikatto. Nyt viiden vuoden jälkeen piti saumoista myrkyttää sammaleenalut. Ammattilainen otti siitä alle tonnin. Sanoi että litkunsa on käytännössä raakaa Biocompia. Siten myrkytyksen voi tehdä itsekin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paljon halvempi kuin peltikatto. Nyt viiden vuoden jälkeen piti saumoista myrkyttää sammaleenalut. Ammattilainen otti siitä alle tonnin. Sanoi että litkunsa on käytännössä raakaa Biocompia. Siten myrkytyksen voi tehdä itsekin.
kannattaa kerran vuodessa tehdä kevyt suoja-aine käsittely rännien tyhjennyksen
yhteydessä niin pysyy pinnoite kunnossa!
jos ei itse kykene niin operaatio maksaa ammattilaisen tekemänä n.300€ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kannattaa kerran vuodessa tehdä kevyt suoja-aine käsittely rännien tyhjennyksen
yhteydessä niin pysyy pinnoite kunnossa!
jos ei itse kykene niin operaatio maksaa ammattilaisen tekemänä n.300€10min työstä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
10min työstä?
ota tikkaat poeis niin ei pääs väkisin katolle
- Anonyymi
Neliöitä noin? Ruostetta? Sammalta? Maalit ei ihan halpoja, perus pelti, vaiko muovitettu? Muutamia maalannut tähän ikään, eläkkeeseen.. harrastuksena nykyään maalaan..
- Anonyymi
tämmöset firmat joutuu roskaluokitukseen
- Anonyymi
ei hoideta takuuasioita ollenkaan miulla
- Anonyymi
Tuplakate hinnoissa
- Anonyymi
Työn laatu ainakin meillä täysin luokaton. Takuukorjaukset tekemättä, aina on jokin veruke, miksi ei päästy sovittuna aikana korjaamaan. Harmittaa kovasti.
- Anonyymi
maltti-kate kärkeen!
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812315- 1831934
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701765Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1141603Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise301538- 1131335
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1701147Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771083Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1591065Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,591035